Шебер сабақ жоспары:
Тақырыбы: МДЖ және сабақ жоспарына SMART(ақылды) мақсат қою. SWOT талдау жасау.
Мақсаты: Серіктес мектептің директорлары мен оқу ісінің меңгерушілерімен Желілік қоғамдастық құру.Мұғалімдер арасындағы іс-тәжірибені тарату, оқудағы және оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдерді насихаттау, тиімділігін көрсету.Мектептің даму жоспарын жасап үйрену. SWOT талдау жасау.
Күтілетін нәтиже: Сабақта немесе зерттеу жұмыстарына шынайы мақсат қою үлгісі SMART- тың тиімділігін көрсету және SWOT талдау жасау үлгілерімен таныстыру. Өз сабақтарындағы SMART мақсат қоя біледі және өз пікірлерімен кері байланыс орнатады. Мұғалімдер өз жұмысын талдау үшін SWOT талдау жасайды. «Елші» стратегиясы арқылы топтар бір-біріне баға береді және өзін-өзі бағалайды.
Нәтиже: қолжетімді, өлшенетін, шынайы, белгілі уақыт аралығында жүзеге асатын критерийлер құру.
Шебер сабақтың барысы:
Әдіс- тәсілдер: Жұптық жұмыс, «Елші»стратегиясы, «Екі жұлдыз,бір ұсыныс», рефлексия
Құрал- жабдықтар: «Гүл шоғы» тренингіне гүл шоғы, А3, стикер, маркер,әр мектепке таратпа материал ретінде МДЖ үлгілері, SMART мақсат ,SWOT талдау және сауалнама материалдарының үлгілерін бердім.
Дидактикалық материалдар:Презентация «МДЖ»,интернет материалдары ,SWOT талдау
Жұмыс кезеңдері | Кезеңнің мазмұны | Қатысушылардың іс-әрекеті | Уақыты | Ресурстар |
Кіріспе Мақсаты: Серіктес мектеп басшыларымен танысу, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. | Тренинг «Гүл шоғы» әдісі | Шеңберге тұрып оң жақта тұрған әріптесіме «гүл шоғын» ұсына отырып, өз аты жөнімді айтып таныстым.Өстіп шеңберде тұрған әріптестермен таныстым. | 3-минут | Гүл шоғы |
Әріптестерімді жұпқа шағын топқа , топқа бөліп үйреттім. | Жұпқа бөлу | Алдын- ала дайындап қойған әр түсті асық арқылы, жұпқа, шағын топқа бөлу. | 1 минут | Әр түсті асықтар арқылы бөлу
|
Теориялық бөлім. Желілік қоғамдастық туралы түсінік беру.
МДЖ туралы тоқталу. МДЖ туралы ресурстар тарату. | «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау»
МДЖ жасау үшін неден бастаумыз қажет? МДЖ өзгерісті қалай енгіземін? Мектебімде өзгеріс енгізу үшін не істеймін?
|
Әріптестерімнен МДЖ қалай жасап жүргендерін білу.Пікір алмасу.
|
7 минут
10 минут | «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау» презентация
МДЖ презентация |
Сергіту сәті |
|
|
|
|
Жұпқа бөлу | Жұпқа бөлу | Әріптестеріме топқа бөлудің маңызды екеніне көздерін жеткізгім келді. | 1минут | Түсті фигуралар арқылы бөлу |
Практикалық бөлім МДЖ үлгісімен таныстыру | Ол үшін мұғалімдерге А3 форматына жұппен өз мектептерінің МДЖ жасап көру | Жұппен мұғалімдер МДЖ туралы оқып білгендері мен үлгіге қарап түсінік беру | 10 минут | А3, маркер, презентация |
Бір-бірін бағалайды
| Өздерінің жасаған МДЖ оқу.Келесі отырысқа әр мектеп өздерінің МДЖ жасап әкеледі. |
Қаншалықты тапсырманы орындағандарына көздері жетеді. | 3минут | А3, маркер, презентация |
SWOT талдау ж SWOT талдау асауға үйрету. | Интернеттен алған мәлімен бойынша бір мектептің бір жылғы жұмысына талдау жасағанын оқып бердім де, биология пәні бойынша 11 сынып оқушыларының І тоқсан бойынша SWOT талдау жасап көрсеттім де әр жұпқа бірігіп, өз мектептері бойынша SWOT талдау жасауды ұсындым. | S- мектептің күшті жағын,W-әлсіз жағын,O- мүмкіншілігін,T- қауіп туралы тоқталу. | 7 минут | Презентация SWOT талдау |
Теориялық бөлімнен алған білімін қолдану (топта). Таратпа материалдарын тарату. | «Елші» стратегиясын қолдану | Әр топ бағалау критерийлерін қолдана отырып, берілген тақырыпқа постер жасайды (МДЖ туралы, сауалнама, SWOT талдау) | 7минут | А3, маркер,қосымша ақпараттар |
Кері байланыс | Екі жұлдыз, бір ұсыныс стратегиясын қолдана отырып топтар бір біріне қалыптастырушы баға береді. | Әр топтың постеріне стикерлерін жапсырады. | 2минут | стикер |
Қортындылау | Рефлексия . Сөйлемді аяқта: Мен бүгін...., себебі..... Маған ....., себебі..... Мен келешекте...., себебі.....
| Стикерлерге өз ойын жазады. | 2минут | стикерге |
Бірлесіп жұмыс істеуге арналған әдіс | Коллаборативтік оқыту Диалогтық оқыту Сыни тұрғыдан ойлау Бірін –бірі бағалау |
|
|
|