Сабақ тақырыбы | Гүл сыйлаймын |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.1.2.1. күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерден құралған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну |
2.2.3.1. тілдік нормаларды сақтай отырып,белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну | |
2.5.1.2. сөйлеу барысында көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын қолдану | |
Сабақтың мақсаттары: | Барлығы: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді. |
Көбі: сөйлеу барысында көптік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын қолданады | |
Кейбірі: белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсінеді. | |
Күтілетін нәтижелер: | Гүлді қалай сыйлау керектігін айтады,диалогті толықтырады. |
Жаңа сөздер | Сыйлаймын,туған күн,рақмет |
Сабақта қолданылатын материалдар: | Интерактивті тақта, слайдттар, гүлдердің суреттері,тақырыпқа қатысты буклеттер мен альбомдар |
Оқыту әдістері: | Түсіндіру, сұрақ-жауап, мәнерлеп оқу, «ойлан тап! Стратегиясы,диалог,сергіту сәті,сергіту жаттығуы |
Дереккөздері: | Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік. |
Тапсырмалар
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу | Үйден салып келген гүлдің суреттерін оқушылар бір-біріне сыйлап,салып келген гүлінің атын атап:-Раушан гүлін сыйлаимын,-деп айту керек.осы сөзді келесі оқушы пайдаланып,өзінің салған гүлін өзі қалаған сыныптасына сыйлайды. | Оқушылар ойнау арқылы бір-біріне жақсы көңіл-күй сыйлайды. Өткен тақырыптағы сөздерді қайталайды.бүгінгі сабақтағы жаңа сөзбен танысады. |
Өткен сабақты тексеру | Өткен сыныптан өткен тақырыптарды қайталатамын.Кемшіліктерді анықтап, түзетемін, бағалаймын. | Тапсырманы айтады, тапсырма бойынша сұрақтарға жауап береді. |
1.Қызығушылықты ояту | Ойлан тап! Стратегиясы бойынша алдын-ала тірек сөздерді тақтаға жазып қоямын. Оқушылар тірек сөздермен байланысты негізгі сөзді тапқаннан кейін бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстырамын | Тірек сөздерді қолдану арқылы тақырыпқа қатысты негізгі сөзді табады. |
2.Мағынаны тану | 1. Сөздікпен жұмыс. А) Интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырамын, аудармасын айтамын. Оларды оқимын, оқушыларға қайталатамын. | Тыңдалым.Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды, оқиды. |
Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын. | Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды. | |
2.Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым.Оқулықтағы тыңдалымға арналған мәтінді тыңдатамын. Сөздердің мағынасын түсіндіремін. | Тыңдалым. Мәтінді мұқият тыңдайды. Жаңа сөздерді қайталайды. | |
3.Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А)оқылым. Оқулықтағы 1-тапсырманы орындатамын. | Оқылым.мәтінді оқиды | |
Ә)Оқылым.Айтылым. Оқулықтағы 2-тапсырманы орындатамын. | Оқылым.Айтылым.Диалогті толықтырады,көп нүктенің орнына өзі білетін гүлдердің атын қойып айтады. | |
«Кел,жаттығайық!» айдарымен берілген өлеңді мәнерлеп оқиды. Оқушыларға өлеңді жаттатамын, мәнерлеп оқуға машықтандырамын.
| Айтылым.Өлеңді тыңдайды, мәнерлеп оқиды | |
5. Сергіту сәті. Оқушыларға дене жаттығуларын жасатамын.Оқушылардың қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтуына көңіл бөлемін. Кәне,кәне тұрайық Үлкен шеңбер құрайық Тұрсақ енді шеңберге Алақанды ұрайық Бишілерше бұралып Дөңгелене тұрайық.
| Дене жаттығуларын жасатамын | |
3. Ой толғаныс | Ойтолғаныс кезеңінде мұғалім оқушыларға 4-тапсырманы орындатамын | Айтылым. Диалогті толықтырады. |
4. Бекіту | А) «Есте сақта!» айдары бойынша берілген сөздерді жаттайды. | Өлеңдерді оқиды,талдайды, жаңа сөздерді қайталайды |
Оқушыларды сабақтағы белсенділігіне қарай бағалайды. |
| |
5. Бағалау | Формативті бағалау. Оқушылардың өзара бағалауы бойынша қорытынды бағалауды өзім қоямын. | «Ішкі және сыртқы шеңбер» техникасы бойынша өзара бір-бірін бағалайды. |
6. Үйге тапсырма | Оқулықтағы 3- тапсырманы орындатамын. | Оқушылар «Бағдаршам» тәсілі бойынша бір-біріне баға береді. |
7. Рефлексия | Күзгі дала макеті.Күн және бұлт бейнесіндегі фишкаларды мұғалім оқушыларға таратып беремін. Сабақ ұнаса,күнді жапсырады.Сабақ ұнамаса ,бұлтты жапсырады. | Оқушылар сабақ ұнаса,күнді жапсырады. Сабақ ұнамаса ,бұлтты жапсырады |