Сынып: | 11 | |||
Өткізілетін күні: |
| |||
Сабақ: | қазақ тілі | |||
Тақырыбы: | Туристік фирмада | |||
Мақсаты: | Туристік фирма туралы қазақ тілінде айта білу, құрмалас сөйлемдардің түрлерін ажырата білу; қазіргі туристік фирмалар жағдайы туралы өз ойын айта білу, әңгіме, сөйлем құрастырғанда жаңа сөздерді пайдалана білу | |||
Міндеті: | Білімділік: құрмалас сөйлем туралы түсіндіру; | |||
Құрал-жабдықтар : | интернет ресурстары, кестелер | |||
Сабақтың барысы: | ||||
Сабақ кезеңдері | Жұмыс түрлері | Мұғалімнің қызметі | Оқушының қызметі
| |
Ұйымдастыру кезеңі | Жаңа сөздермен танысу | Тақтадан жаңа сөздеді көрсету | Диалог, әңгімелесу | |
Білімдерін актуализациялау | Жаңа сөздерді падаланып, сөйлемдер құрастыру | Оқушыларды сабақтың мақаты мен міндетін анықтауға бағыттау | Өз ойларын, идеяларын айтады. Бір ойға келіп, сабақтың мақсаты мен міндетін анықтайды. Дәптермен жұмыс. жасайды | |
Жаңа тақырыпты қабылдауға дайындау | Сыни тұрғыдан ойлау,оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. | Түстер арқылы топтарға бөлу. | Топқа бөліп отырғызу, әр топқа берілетін тапсырма түрін анықтау | |
Жаңа тақырыпты меңгеру | Жеке жұмыс, топтық жұмыс Оқушыларды қосымша материалдармен қамтамасыз ету (қосымша әдебиет, анықтамалықтар, энциклопедиялар, ғаламтор). Бақылау жасау | Топ ішінде әр топ мүшесінің қызметі анықталады. Сұрақты шешу жолдары | Қосымша мәліметтермен жұмыс жасап, ақпарат іздейді. Керектісін дәптерге жазып алады. АКТ пайдалану, диалог, талантты және дарынды балаларды оқыту. | |
Бекіту | Топтық жұмыс (жасалған жұмысты қорғау) | Оқушылардың жұмыстарын бақылау | Өз тапсырмаларына сәйкес табылған ақпарат бойынша өз ойларымен, идеяларымен бөліседі | |
Бағалау | Түрлі түсті стикрлер мен тілектер | Диалогты балаларды оқыту | Диалогты оқиды, түсіндіреді | |
Үйге тапсырма. | Шығармашылық тапсырма. Туристік фирма түрлерін жазып келу | Үй тапсырмасын түсіндіру | Тапсырманы күнделікке жазып алады |