Математика
3сынып Бекітемін:--------------------------
Сабақтың тақырыбы | Санды 6-ға көбейту кестесі | |||||
Сілтеме | Математика оқулығының әдістемесі,мұғалімге арналған нұсқаулық,слайд, | |||||
Сабақтың жабдығы | Сызба, деңгейліктапсырма ,карточкалар,интер белсенді тақта. | |||||
Мақсаты | Санды 6-ға көбейту кестесін меңгерте, есептеу тәсілдерін қалыптастыру
Көбейту кестесін біледі. Өрнек қүру және мәндерін табу жолдарын түсінеді. Периметр табу үшін түрлі тәсілді қолданады. | |||||
| ||||||
Оқыту нәтижесі | ||||||
Сілтеме | Математика әдістемесі,мұғалімге арналған нұсқаулық,логикалық есептер жинағы. | |||||
Керек жабдықтар | Сызба ,деңгейлік тапсырма,домино,карточкалар. | |||||
Кезеңдер | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Оқу үшін бағалау,оқыту үшін бағалау | |||
Мотивациялық кезең 5мин Топтастыру "Домино"ойыны Үйгі тапсырма "Бинго"ойыны | Парақша тарату
Тапсырманы тексеру,өрнектің дұрыс құрылуы,оқылуы,мәнінің дұрыстығын тексеру. 5*а өрнегігнің мәнін тап.а-9,8,7,6, В:4 ,в-36,32,28,24,20. | 2,3,4,5-тің көбейту кестелерін құрастыру арқылы ойынды жалғау.
Тапсырманы оқып дұрыс тапсырманы бинго ұтысы арқылы марапаттау. 5*9-45 5*8-40 5*7-35 36:4-9 32:4-8 28:4-7 20:4-5
| Марапаттау Қол шапалақтау
| |||
Ынтымақтастық атмосферасы | Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу!
| Осы айтқандарыңды орындауға бар күш - жігерлеріңді саласыңдар деген ойдамын, бәріне сәттілік пен бестік баға тілеймін! | ||||
Операциялық кезең 35мин
| Жаңа сабақ ашу | Мысал келтіру | ||||
Қызығушылықты ояту |
Тақтадан слайд арқылы мынадай тапсрмалар беру. Есіңе сақта бірге айту. 1-тапсырма.Ауызша. | Көбейтіндінің орнын ауыстыру арқылы біз санды 6-ға көбейту кестесін өтеміз. Оқушылар өздері жаңа сабақты ашу. 6*2-12 2*6-12 6*3-18 3*6-18 6*4-24 4*6-24
| ||||
Мағынаны тану. "Постер қорғау" | 2-тапсрма.
| А" 1-топ .Шартын құру. 2-топ.Шешуін және жауабын жазу. Б" 3-топ.Шартын құру. 4-топ шешуін және жаубын жазу. | ||||
Сергіту сәті | Видео роликтен қимыл-қозғалыс арқылы орындау. | Оқушылар сергіп алады | ||||
Деңгейлік тапсырма | ||||||
"Эстафета"маршрут картамен жұмыс | 3-4 тапсырма .Өрнек құр және мәнін тап. Сынып қабырғасына түсті белгілерге тапсрмалар орналастырып,оқушы қолына маршрут картасы арқылы ретімен тапсырманы топтағы балалар кезектесіп орындау. | Бірінші тапсырманы орындап келіп келесі балаға картаны ұсыну.Тапсрманы ауызша шапшаң компаненттерді айтып орындау. 8*6-48 6*8-48 48:6-8 48:8-6 6*6-36 36:6-6 70*6-420 6*70-420 420:6-70 420:70-6 90*6-540 540:90-6 6*90-540 540:6-90 | ||||
Рефлексиялық кезең 5мин |
Парақшаларға сабаққа қатысына байланысты өздерін белгілеу
| |||||
Үй тапсырмасы | Оқулықтан 6 тапсрма | Күнделіктеріне жазады | ||||
Бағалау | Оқушылар алдымен бір- бірін бағалайды. Содан соң мұғалім барлық оқушыларды бағалайды. | |||||
Сабақтан кейінгі рефлексия | Не сәтті өтті? Неліктен? | Не сәтсіз өтті? Неліктен? | Сабақта кездескен қиындықтар | |||
| «Домино»ойыны арқылы топтасқанымыз балалардың көбейту кестесін меңгергендерін байқатты. Деңгейлік тапсырманы оқушылар шапшаң шешті оларға жеке жұмыс жүргізгендікті байқатып қалыптасып қалғандарын көрсетті. | Сабақты «БЛУБ»ағашы арқылы бағалау сәтсіз болды.Әр оқушы өзін жоғары,артық бағалады. | Оқушылардың уақытпен санаспайтындықтары кедергі келтірді.Бірін-бірінің тапсырмасын тыңдамай берілген жұмысты талдау қиынға соқты. |