|
| ||
Сабақтың тақырыбы | Менің мектепке баратын жолым. О дыбысы мен әрпі. 43 бет | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | ||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы:О әрпімен оқушыларды танысады. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | ||
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | ||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | ||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | ||
Тілдік құзыреттілік | О дыбысы мен әрпі. | ||
Сабақ түрі | Ойын сабақ | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспар ланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут
| Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. /Б.Бөрiбаев/ – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! | Шаттық шеңбері
| |
Жаңа сабақ | «Менің мектепке баратын жолым» Оо дыбысы мен әрпі (Псикологиялық дайындық) Айналаңа қарасаң, Ғажайыптар қаншама. Сан жетпейді санасаң, «Сәлем» деймін баршаңа. | 1 слайд | |
Сабақтың ортасы 8 минут
Оқулықпен жұмыс
| №1 Тыңдалым. —Қазір қай сабақ? Бүгін ерекше сабақ өйткені бізде қонақ тар көп.Бүгінгі сабағымыз ойын түрінде өтеді.Ойын ойнау арқылы мектепке баратын жолды біліп аламыз.Онда өткен әріп дыбыстарды еске түсірейік. - Ал, балалар, ойнайық. Бірінші: Жолымызда не кездесті? «Азық түлік дүкені» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге дүкен сатушысының қоятын сұрақтары бар екен Егер біз қойылған сұрақ немесе шарт тарды дұрыс орындасақ мектебімізге тез жетеміз. Жарайма? --Кім Оо дыбыспен мақал келтіреді?- --- Отан оттан да ыстық. —Отан үшін отқа түс, күймейсің Екінші: Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Балабақша» Айгөлек ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге балабақша тәрбиешісінің қоятын сұрақтары бар екен Тәрбиешінің сұрағын толық орындасақ «Сергіту сәтін орындаймыз» --Кім жылдам жаңылтпаш айтады | Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
2 слайд
3 слайд
4 слайд
5 слайд | |
Сергіту сәті 1 минут | Оң қолымда – бес саусақ, Үшінші: Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Мектеп №9» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге мектеп директорының қоятын сұрақтары бар екен Аудиожазба: үнтаспадан тыңдаған мәтінге байланысты беріледі –Балалар қандай кешірім сұрау сөздерін қолданды? -Арал мен Оралдың мұндай қылықтарына қалай қарайсың? | Сергіту сәтіне арналған жинақ
6 слайд | |
Дәптермен жұмыс | Төртінші: Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Дәріхана» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге дәріхіхана сатушысының қоятын шарты бар екен –сауат ашу дәптерде берілген Оо әріпін әдемі көркем жазу. | Дәптер мен жұмыс
7 слайд | |
Қызықты тапсырма 8 минут | Бесінші: Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Каспии мейрамханасы» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге тойхана қызметкерлерінің қоятын шарты бар екен Оқулықтағы №2 тапсырманы дауыстап оқу. (Оқылым.) ОР ОЛ ОН | Түрлі тапсырмалар
8 слайд | |
Аяқталуы
16 минут
| Алтыншы: Енді балалар алдымыздан не кездесті? «Мешіт» ОЛАЙ БОЛСА БАЛАЛАР -Бізге мешіт молдаларының қоятын шарты бар екен Оқулықтағы .№3 Сыныптасыңмен ізденуді ұйымдастыр айдарын толық орындаңдар. Олар.........................әншілер Олар.....................бишілер Алақай!!! біз «Мектепке баратын жолды» толық біліп алдық. | Оқулық, дәптерлер. 9 слайд
10 слайд | |
Сабақтың соңы 2 минут
| Рефлексия |
Кеменің суреттері | |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? 1.Көбірек сұрақтар қою арқылы және смайліктер тарату. 2.Қабілеті жоғары оқушыларға арнайы тапсырмалар дайындау (бірнеше) 3.Пәнаралық байланыс дүниетану өзін өзі тану | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
| Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |