Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Масса және күш.
| Мектеп: №7 мектеп- гимназия КММ | |||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Балапанова Г Ж | |||||||||||||||
Сынып: 7 | Қатысқандар: Қатыспағандар: | |||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Масса және денелердің массасын өлшеу | |||||||||||||||
Оқу мақсаты: | 7.2.2.11– электронды,серіппелі, иінді таразы көмегімен дененің массасын өлшеу. | |||||||||||||||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: Массаның белгіленуін, өлшем бірліктерін біледі.Денелердің әрекеттесуін түсінеді. Әр түрлі таразылар арқылы массаларды өлшей алады. Басым бөлігі: массаның маңыздылығын біледі, денелердің массаларын салыстырады. Кейбір оқушылар: жоғары деңгейдегі есептерді шығара алады, пәнаралық байланыс жасай алады. | |||||||||||||||
Бағалау критерийі:
|
| |||||||||||||||
Тілдік мақсаттар: | Негізгі сөздер :
| |||||||||||||||
Пәнаралықбайланыс: | Ағылшын тілі, математика | |||||||||||||||
Алдыңғы білім: | Масса, денелердің әрекеттесуі |
САБАҚ БАРЫСЫ
Жоспарланған уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Ресурстар
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басталуы 5мин
Сабақтың ортасы
Түсіну | Ұйымдастыру Сәлемдеседі, оқушылардың сабаққа дайындығын теқсереді. Психологиялық ахуал орнату мақсатымен оқушыларды шенберге жинап бір-біріне ең жақсы қасиеттерін айтады. Қызығушылығы мен зейінін сабаққа аудару және топтарға бөлу мақсатында сары және қызыл, көк түсті , сыртында әр түрлі денелердің сүреттері салыңған стикерлер ұсынылады. Топтарға бөлінген кезде сұрақ қойылады: «Қандай ұқсастық суреттер арасында бар?» Сұрақ: «Осы ерекшеліктерін сипаттайтын шама қалай аталады?»
Үй жұмысын тексеру:«Иә-жоқ» әдісін қолданып тапсырмалар орындайды 1.Астанадан Семейге ұшып келе жатқан үшақ материалық нүкте деп саналады ма? 2. Жылдамдықтың өлшем бірлігі метр? 3. Дене өз жылдамдығын сақтау құбылысы инерция деп аталады ма? 4.Таксиде счетчик бойынша біз орын ауыстыруға төлейміз бе? «Басбармақ» әдісі Слайд ұсынады Интерактивті тақтада, дәптерде «ББҮ» кестесінің екі бағанын оқушылармен бірлесе отырып толтырады. 3-бағанды сабақ соңында толтыру ұсынылады.
| Физика оқулығы, авт: У.Тоқбергенова, Б. Кронгарт Алматы «Мектеп» баспасы, 2017ж.
Слайд. Таратпа материалдар
Слайд,кесте | ||||||||||||||||||||||||||||||
Қолдану
10 мин | Практикалық жұмыс Топтарда жұмыс «Эврика» атты практикалық жұмыс: алдында тұрған құрал дар арқылы берілген денелердің массаларын өлшеу керек. 1.Электронды таразымен дененің массасын анықтайды. 2. Серіппелі, иінді таразымен дененің массасын анықтайды. 3.Иінді таразымен дененің массасын анықтайды. Шағын эссе жазады / жеке жұмыс/
«Массаның техникада қолдануы» «Масса күнделікті өмірде» «Шапалақ» арқылы бағалау.
|
Физика оқулығы
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы Талдау
3 мин
Жинақтау 8 мин
| Кері байланыс: К артаны толтыру:
КБ: Дәптермен алмасып, бір-бірін бағалайды.
Саралау тапсырмалары:
210 мг= кг 2. Кораптағы қанттың массасы 1 кг. Қант кесектері 3 қабатта, әр қабатта 4 қатар, әр қатарда 15 кесек. Бір кесек қанттың массасын табыңыз. 3. Қойдың жүнінен пима жасады. Егер қалдық болмаса жүн мен пиманың салмағы бірдейболады ма?
ББҮ кестесінің үйрендім бағанын толтырады
| А4 парактары, маркер
Таратпа материалдар
| ||||||||||||||||||||||||||||||
ҮЙ ЖҰМЫСЫ 2мин | «Масса» тақырыбына есептер №1,2,3 |
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия 5 мин | Көңіл күй қорабы | стикер | ||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
| Бағалау - Оқушылардың үйренгенінтексерудіқалайжоспарлайсыз?
| |||||||||||||||||||||||||||||||
Барлық оқушылар: Тақырып бойынша керекті мәліметтер мен формулаларды дәптерге түсіреді Кейбір оқушылар Өмірмен байланыстыра өзге де мысалдар келтіреді, жоғары денгейлі есептер шығарады. | 1.Жұлдызшалармен бағалау, түзетүлер жүргізу 2. Смайликтер арқылы бағалау 3.«Басбармақ» әдісі
| |||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия
|
|
Білемін | Білгім келеді | Үйрендім |
|
|
|
Білемін | Білгім келеді | Үйрендім |
|
|
|