Қазақ тілі 3 сынып | Уақыты:14.00 | Кабинет: 8 | Мұғалім: | ||
Сабақтың атауы | Фонетикалық талдау | ||||
Сілтеме | Қазақ тілі оқулығының әдістемесі | ||||
Сабақтың жабдығы | 3Сабақтың мақсаты: | ||||
Жалпы мақсаттар | |||||
Оқыту нәтижесі | |||||
Топқа бөлу | Сыныпты жыл мезгілдеріне қарай төрт топқа бөлу. Күз айында туылғандар 1 - топ, қыс айында дүниеге келгендер 2 - топ, көктем айындағылар 3 - топ, жаз айындағылар 4 - топ болып бөлінеді. | ||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||
Ынтымақтастық атмосферасы | Адамның күлкісі – әлемдегі ең ғажайып құбылыстардың бірі. Адам күлкінің көмегімен таныса да, қоштаса да алады. Жымиыс біздің сезіміміздің сарасының ашылуына жол ашады. Күлкі арқылы көңіл күйлеріңді білдіріліп көріңдер. Бір - біріңе жымиыңдар, күлкілеріңді сыйлаңдар. Рахмет! Ендеше сабағымызды бастайық. | ||||
Үй тапсырмасын сұрау
| Ереже әлемі | ||||
Қызығушылықты ояту | Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Берілген жаттығуларды топтарға бөліп орындау. Қосымша шығармашылық тапсырмалар. Оқушыларға тапсырмалар беріледі. 1-тапсырма. «Парта» сөзін тәуелдеу. 2-тапсырма. «Кезекші» сөзін жіктеу. 3-тапсырма . Оқу-білім туралы мақал-мәтел айту. 4-тапсырма. Сынып туралы өлең айту. 5-тапсырма. Берілген сөздерді құрамына қарай талдау. 6-тапсырма. «Кезекші» сөзін септеу. 7-тапсырма. Зат есім+сын есім. 8-тапсырма. «Ә» дыбысынан басталатын он сөз құрап жазу. 9-тапсырма. Алтыбақан деген не? Осы сөздегі әріптерді қолданып, сөз құрау. 10-тапсырма . Сыныпта нелер және кімдер бар? 11-тапсырма.Сынып туралы мәтін құрау. 12-тапсырма. Сан есім+зат есім. 13-тапсырма. «Дәптер» сөзіне фонетикалық талдау жасау. | ||||
Мағынаны тану Мәтінді тізбектеп оқу | |||||
Сергіту сәті | Еркiн ұста денеңдi, Тарсылдатпай едендi Орнымыздан тұрып ап Жүгiрейiк бiр уақ. Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш. Аяқты алға созайық Тiк көтерiп, қозғайық. Тым сылбыр да болмайық Алға қарай озбайық. Бiр, екi, үшi, бiр, екi, үш. | ||||
Ой толғаныс | 1. Буын дегеніміз не? Буын түрлерін ата | ||||
Үй тапсырмасы | Оқулықтағы тапсырмаларды орындау,ереже жаттау | Күнделіктеріне жазады | |||
Бағалау | Бағалау парақшаларын толтыру. |