Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Сабақ: матем | Мектеп: | |
Күні: | Мұғалімнің аты: Сәменова Г.М | |
Сынып: | Қатысқандар: | Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 1.1.3.3 Ұзындық өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау. 1.1.3.4 Ұзындық өлшем бірліктерін олардың арақатынасына сүйеніп түрлендіру. | |||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары: | Барлық оқушы: Тақырыпты меңгереді Көптеген оқушылар: Ұзындықты сызғыштың көмегімен өлшейді. Кейбір оқушылар: Ұзындықты өлшейді, шамаларды салыстырады, өздері мысал келтіреді. | |||||||||||||||||||||||||||||||
Дескрипторлар | Ұзындықты өлшейді. Ұзындықты салыстырады. Ұзындық өлшем бірліктерін түрлендіреді. | |||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсат | Аққала, қар, | |||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Ашықтық, ынтымақтастық | |||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Сауат ашу, көркем еңбек | |||||||||||||||||||||||||||||||
Алдынғы оқу: | Біздің айналамыздағы өлшемдер. | |||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) | ресурстар
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Басы
|
Буратино: Сәлеметсіңдер ме, балалар! Мен сендердің математика сабағынан білімдеріңді тексеруге келдім. Бірақ бос келген жоқпын. Сендерге үлкен сыйлығым бар.( Кілтті көрсетеді). Тапрсырманың бәрін дұрыс орындасаңдар. Мына сандық пен кілтін сендерге беремін. Сендердің тәртіптеріңді де бақылаймын.
Толық ондықтармен санау. Толық ондықтармен кері санау. Жұп сандарды ата. Тақ сандарды ата. Санның жартысын тап 12, 14, 16, 18, 20 |
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы
| Топ ережесін еске түсіру. Ойын «Боран». Қатты боран соғып, қарларды сендердің парталарыңның үстіне шашып тастады. Сендердің міндеттерің қардың екінші жағында жазылған тапсырмаларды орындап, 5+2, 5+3, 8+2, 6+3, 0+7 , 8-2, 9-3, 8-5, 2+3, 10-2, 10-5, 4+4, 6-1, 7-4, 5-0, 9-2, 2+7, 4-2, 8-3 «Қар кесегі» ойыны. Қардың орнына тиісті компонетті қойыңдар.
Сергіту сәті: буратино «Сырғанақ» ойыны. Оқушыларға сырғанақтың макеті ұсынылады. Тік төртбұрыш пішінді. Осы корттың ұзындығы мен енін өлшеу керек. Ұзындығын басқа өлшем бірлікпен өрнекте. Оқулықпен жұмыс Хоккей 5+7 6+8 14 – 5 12 – 4 Тәні саудың – жаны сау «Қар атысу» ойыны. Дәптердегі тапсырманы орындау. Топтық жұмыс Өз аққалаңды құрастыр. Түрлі геометриялық фигуралардан аққала жасайды.
| | ||||||||||||||||||||||||||||||
Соңы | Рефлексия Бүгінгі сабақта не білдің? Буратино: Өте жақсы балалар. Сендер тапсырманы жақсы орындадыңдар. Мен сендерге мына кілт пен сандықты ұсынамын. Шыршаны безендіру. Алма ағашына алма жапсыру. | | ||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша мәліметтер |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
| Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
А – топтық жұмыс В – сызбаны толықтыру С – 4- тапсырма
| Бағалау парағы, смайлик
| Дүниетану Математика |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1. топтық жұмыс 2. Сызбамен жұмыс
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. Видео- ролик 2. пазл құрастыру
Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1. Видео- ролик, пазл құрастыру арқылы үдемелі оқудың жүзеге асатынын білдім. 2. Топтық жұмыс арқылы алға ілгерілеуді білдім.
|