Бөлім | Физикалық география | |||||||||||||
Сабақтың тақырыбы
| Қазақ гидронимдері | |||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.3.3.2қазақ гидронимдерін жіктеп, мағынасын түсіндіреді және транслитерациясын үш тілде ұсынады | |||||||||||||
Сабақтың мақсаты
| Барлық оқушылар: Қазақстан Республикасының Жер бедерінің қалыптасуы мен даму заңдылықтары туралы білімдерін дамытады. Оқушылардың басым бөлігі: Қазақстанның қазіргі жер бедеріні қандай күштердің әсерінен қалыптасқанын біледі; жаңа тектоникалық қозғалыстар дегенді түсінеді жер сілкіну кестесі мен оның күштерін анықтайды; сейсмикалық аудандастыру картасына қарап жер сілкінудің таралған аудандарын талқылайды; өз өлкелеріндегі сейсмикалық аудандар туралы болжам айтады Кейбір оқушылар: Қазіргі жер бедері қалай қалыптасқанын үйренеді Постер қорғайды. Картаны оқиды, кестелермен жұмыс жүргізеді, талдайды саралайды,өз ойын жүзеге асырады,білген білімдерін өмірге жаратады. | |||||||||||||
Бағалау критерииі | қазақ гидронимдерін жіктеп, мағынасын түсіндіреді және транслитерациясын үш тілде ұсынады Ішкі суларының ерекшеліктерін анықтайды Қазақстанның ішкі суларының географиялық орнын картадан анықтау. | |||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||
Ұйымдастыру Өзін өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру | Оқушылармен амандасу, түгендеу Сұрақ жауап
Ой қозғау. Түрткі сұрақтар қою |
Сұрақтарға жауап береді
Ойларын еркін айтады |
2балл
1балл |
| ||||||||||
Жаңа білім | Тақырыпты оқып пікір алмасады 1тапсырма:"Кім жылдам? " арқылы әдісі арқылы топтарға географиялық обектілер беріледі. Географиялық обектілердің географиялық орнын картадан көрсету.. Каспий" Байкал, Танганьика,Ыстық көл, Жайсан,Балқаш, Арал Шардара, Қапшағай, Бұқтырма, Алматы, Жамбыл,Оңтүстік Қазақстан. Алтай, Жетісу алатау, Тянь- Шань ,Іле Алатауы, Корженеевкий мұздығы, Антркатида, Гренландия Ертіс, Есіл, Жайық, Сырдария, Іле,Шу, Солтүстік мұзды мұхит, Каспий,Балқаш, Алакөл.
«РАФТ стратегиясы» әдісі арқылы оқушы бір обьектіні алып, сол рольге еніп өз ойын жазады. Бұл кезде ішкі сулар туралы ойын жазбаша жазады.
| Бір бірімен пікір алмасады
Картадан нысандарды көрсетеді
Жазбаша орындайды |
3 балл
2 балл
| Оқулық
Атлас карта
Кескін карта | ||||||||||
Бекіту
Кері байланыс
| Экспресс сұрақтар
Екі жұлдыз, бір тілек | Сұрақтарға жауап береді Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. | 2 балл | Рефлексия парағы |