Қысқа мерзімді жоспар | ||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 | Бөлім: 3. «Мәдени мұра» | |||||
Күні : 18.11.2021 | Педагогтің аты-жөні:Хусаинова Б.А. | |||||
Сынып: 4 «Б» | Қатысқан оқушылар: 7 Қатыспаған оқушылар : 7 | |||||
Сабақтың тақырыбы: Қайталау сабағы | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 4.5.1.4* септік/жіктік формалардағы жіктеу есімдіктерін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолдану | |||||
Сабақтың мақсаты : | Оқушылардың барлығы: септік/жіктік формалардағы жіктеу есімдіктерін және септеулік шылауларды ауызша/жазбаша тілде қолданады | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы
| Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін» Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. | Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін!
| Қолпаштау
|
| ||
Сабақтың ортасы
| 1.Оқылым. Айтылым 1-тапсырма суреттерді пайдаланып, сұрақтарға жауап бер.
2.2-тапсырма Айтылым Суреттегі заттың неден жасалғанын айт.
3. 3-тапсырма Сызбаны қолданып, сөйлем құра.
4. Айтылым 4-тапсырма. Жазылым. Жалғауды дұрыс жалғап жаз.
| Оқылым. Айтылым 1-тапсырма суреттерді пайдаланып, сұрақтарға жауап береді 1. сен қазір қайдан келе жатырсың? 2. сен жидекті қайдан теріп әкелдің? 3. тау ешкісін қайдан көруге болады? 4. Балалар балықты қайдан аулайды? 5. көліктер қайдан өтіп келді? 6. көліктің шуы қайдан естіледі? 7. Қайдан су ішуге болмайды? 8. сен қай жақтан келдің? көрмей қалдым. 9. сабақты түсінбесең, кімнен сұрау керек? 10. спортшыларды қайдан табуға болады? 11. Ақыл-кеңесті кімнен сұраймыз? 12. Қойылымды қайдан көреміз?
Айтылым/Оқылым Сурет бойынша сөйлемдер құрастырып, сұрақтарға жауап береді. Үлгі: Бесік ағаштан жасалған. 3-тапсырма Сызбаны қолданып, сөйлем құрастырады. Үлгі: Әжемнен кәмпит, құрт, қоржын алдым.
2-тапсырма 1. Ата... шапаны әдемі. 2. Әкем... тақиясында өрнек бар. 3. Мынау – әпкем... сөмкесі. 4. Ағам... тұмары былғарыдан жасалған. 5. Біз... үйдің адамдары өте мейірімді. 6. Бөлме... іші өте кең екен. 7. Қамзол... түймесін тақ. 8. Мата... шетінде өрнек бар. |
«Бас бармақ»
Дескриптор: -сурет бойынша сөйлемдер құрастырып, сұрақтарға жауап береді
«Бас бармақ»
Дескриптор: Заттың неден жасалғанын айта алады
Дескриптор: Затты кімнен алғанымды айта алады
Дескриптор: Заттың кімдікі екенін айта алады | Слайд
Слайд Оқулық 99 бет
Слайд Оқулық 100-101 бет | ||
| Сергіту сәті
|
| ||||
| 6. Тыңдалым.Жазылым. Айтылым. 5-тапсырма сұрақтарға жауап бере отырып, сөйлем құра. Мына доп кімдікі? Мына түйме ненікі? Мына сурет сенікі ме? Мынау – кімнің қоржыны? Анау – сіздің белдігіңіз бе? Оның баласы ақылды ма? Дескриптор: Тәуелдәк формасын дұрыс қолданады. орфографиялық нормаларды сақтайды |
| ||||
Сабақтың соңы | Үйге: 101 бет 6-тапсырма |
| ||||
| "Жүрек жылуы" рефлексиясы
| Оқушылар сабақтан алған жағымды әсерлерін стикерлерге жазып, тақтадаға журек суретіне жабыстырады. |
|