Құлтасова Назгүл Кеншімқызы
бастауыш сынып мұғалімі
№ 211 А. Байтұрсынов атындағы орта мектеп
Қызылорда қаласы
7. 11. 2016 Математика Тақырыбы: Жазбаша көбейту мен бөлуді қайталау
Мақсаты: есептер шығару, теңдеулерді шешу, шамаларды қосу және азайту; жазбаша көбейту мен бөлуді пысықтау; тиімді тәсілді таңдай білу; ынтымақтастыққа баулу.
Ұйымдастыру кезеңі
Математикадан үйренгендеріңді өмірде қолданып жүрсіңдер ме?
Математикада қандай тапсырма саған қиын болып жүр? Соны стикерге жазып, сабақ соңында менің үстеліме жапсырсаң болады...
Математикалық диктант
А деңгей
В деңгей
С деңгей
3588 + 4000
Қабырғасы 8 см шаршының ауданын тап
Саяттың 2400 теңгесі болды. Оның үштен бірін жұмсады?
17200 : 100
Жарты центнерде неше кг бар?
11 қаламды 4 бала бөліп алды. Әр баладағы қаламның саны әртүрлі. Ең көп қалам алған баланың қолында неше қалам бар?
4900 : 70
2400-дің үштен бірі қаншаға тең?
23 пен 19-дың қосындысын 100 есе арттыр
А деңгей
В деңгей
С деңгей
7588
64 см²
1600 тг
172
50 кг
5 қалам
70
800
4100
Өзіңді-өзің тексер
Жазбаша көбейту мен бөлуді қайталау (тақтада)
1474 · 2 = 2948
25456 · 3 = 76 368
1607 · 6 = 9642
1470 · 6 =8820
17048 · 7 =119336
14700 ·2 = 29400
Тақтамен жұмыс № 1
Есеп не туралы? Не белгілі? Не белгісіз? Алдымен нені табамыз?
Бүркіт – 30 м/с 1 мин - ? м артық Көгершін - ?, 2 есе баяу |
|
Жауабы: бүркіт 1 минутта көгершінге қарағанда 900 м артық ұшады. |
Жұптық жұмыс № 2 (№ 1 есепті үлгі ретінде пайдалан)
Тасбақа - 5 м/мин 1 сағ - ? м артық
Жаяу адам - ?, 20 есе шапшаң
5 · 20 = 100 м (жаяу)
100 · 60 – 5 · 60 =300 м артық
Жауабы: жаяу адам 1 сағ тасбақаға қарағанда 300 м артық жол жүреді.
Топтық жұмыс № 3 (Өнімділік, уақыт, жұмыс көлемін еске түсіру)
І – 12 б - ? мин ІІ – 18 б - ?, 30 мин 1 бұйымға - ? мин |
|
Жауабы: 1 бұйымды жасауға 5 мин уақыт жұмсады. |
Дұрыс шығарған топ мадақталады.
Өзіндік жұмыс № 6 Теңдеулерді шеш
4200 · х = 0
х = 0
1560 – х = 560
Х = 1000
Х : 9 =187
Х = 1683
6400 : х = 80
Х = 80
Х + 2087 = 5125
Х =3038
Х · 7 =6006
Х = 858
Үйге тапсырма № 5, № 10
Рефлексия
плюс | минус | ұсыныс |
|
|
|
2