№77 Асанбай Асқаров атындағы мектеп-лицейі
Ашық сабақ
Тақырыбы: Where was it built?
Пән мұғалімі: Утегенова Зауре
2016-2017 оқу жылы
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:Where was it built?
Сыныбы: 7 «Ә»
Мақсаты: Осы шақтағы ырықсыз етісті қайталау; аудио және видеоматериалдар арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу; сөйлем құрау, мысалдар келтіру арқылы жаңа грамматиканың жасалу жолдарын түсіну.
Бағалау критерийлері: А – алдыңғы сабақтағы сөздермен еркін жұмыс жасай алады (3 балл)
В – ырықсыз етіске байланысты жаттығуларды дұрыс орындайды. (5 балл)
С- топтық жұмыста белсенділік танытып, ойын еркін жеткізе біледі. (7 балл)
0-3-«2», 4-7-«3», 9-11-«4», 12-15-«5»
Күтілетін нәтиже: өткен сабақтағы сөздер мен грамматиканы қайталайды; аудио және видеоматериалдардан жаңа сабақтыңтақырыбы мен мақсатын ашады; топтық жұмыс жасау арқылы сөйлем құру, мысалдар келтіру, әңгімелеп беру дағдыларын ілгерілетеді.
Әдіс-тәсілдер: «ақылды доп», миға шабуыл, «қабырға», «кім жылдам?», бағдаршам, постерлік жұмыс.
Сабақтың барысы
Кезеңі Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар |
а)Ұйымдастыру кезеңі б) Шаттық шеңбері с) Топқа бөлу ( 5 мин) | Сәлемдесу. Кезекшімен жұмыс «Көңілді сөз» шаттық шеңбері Сурет қиындыларын тарату. | Сәлемдеседі. Күн–райына байланысты сұрақтарға жауап береді. Бір-біріне жылы сөздер айту арқылы бүгінгі сабаққа деген жылы лебіздерін білдіреді. Оқушылар суреттергеқарай отырып өз топ мүшелерімен табысады, «Англия» және «Қазақстан» болып 2 топ құрады. | суреттер |
Миға шабуыл (1мин) Рефлексия «ақылды доп» (5 мин) | Интербелсенді тақтадан суреттер көрсету, материалдарға байланысты суреттерге қарап өткен сабақты еске түсіру Өткен сабақ бойынша жаңа сөздер мен ырықсыз етісті қайталау. | Суреттерге қарапалдыңғы сабақтағы жаңа сөздерді естеріне түсіреді. Оқушыларөздеріне түскен суреттерге қарап ырықсыз етісте мысалдар келтіріп береді. | слайд доп
|
Негізгі бөлім. (6мин)
Тестті шешу (3мин)
Топтық жұмыс «Қабырға» әдісі (5мин)
«Кім жылдам?» (5мин)
Сергіту сәті (2мин) | Жаңа грамматикаға байланысты видеоролик көрсетіледі.
Оқулықта берілген тестті аудиотыңдатылым арқылы тыңдату. Распа, әлде өтірікпе? Берілген сөйлемдерді оқып, қатесін жөндеу.
Жаңа грамматикаға байланысты кеспе қағаздармен жұмыс. «Қара жорға» әні
| Оқушылар роликке қарап ырықсыз етістің жасалу жолдарын өздері түсініп, айтып кетеді. Аудиотыңдатылымды естіп, тесттің дұрыс вариантын белгілейді. Топтар сөйлемдерді оқып дұрыс не бұрыс екенін қабырғаға жазады, екі топ алмасып бір-бірін тексереді. Кеспе қағаздардағы сөйлемдерді жаңа грамматикалық ережеге сәйкес толтырып, өзара аударады. Тақтадағы суреттерге қарап, сөйлемдердідұрыс айтады. Сол бойынша жаттығуларды орындап, сергіп қалады. | видеоролик слайд аудио слайд кеспе қағаздар бейнеклип
|
Қорытынды постерлік жұмыс (10мин) | Әр топ берілген сурет бойынша сабақтан түсінгендерін постер арқылы көрсету. | Интерактивті тақтада көрсетілген суреттерге қарап, ырықсыз етіске мысал келтіре отырып, постер арқылы алған білімдерін жинақтап, қорғайды. | Постер, маркер, түрлі түсті қағаз
|
Кері байланыс Бағдаршам әдісі (1мин) | Жасыл- мен бәрін түсіндім. Сары –маған кейбір жерлері түсініксіз. Қызыл- мен сабақты түсінбедім. | Стикерлерге сабақтан алған әсерлерін жазып, бағдаршамға жабыстырады. | бағдаршам |
Бағалау (1мин)
| Критерийлер арқылы бағалау | бағалау парақшалары арқылы өз-өздерін бағалайды. | Бағалау парақшалары |
Үй тапсырмасы (1мин) | Ex 7 p 105 Венн диаграммасы: осы шақ пен өткен шақтағы ырықсыз етісті салыстыру
| Үй жұмысын күнделікке жазып алады. |
|