Сабақтың тақырыбы |
«Прокариоттардың, эукариоттардың жасушалары, ерекшеліктері»
| ||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушыларға Прокариоттардың, эукариоттардың жасушалары, ерекшеліктері туралы түсінік беру арқылы сыни тұрғыдан ойлау, диалогқа түсу, өз бетінше білім алу, салыстыру, бағалау дағдысын қалыптастыру | ||||||
Сілтеме | Биология 9 сынып | ||||||
Оқыту нәтижелері | Сабақ барысында оқушылар өзін-өзі реттейді,топпен жұмыс жасап, тақырып бойынша берілген тапсырмаларды түсініп, мазмұнды жұмыс орындады. Бірін-бірі бағалауға үйренді | ||||||
Түйінді идеялар | Прокариоттардың, эукариоттардың жасушалары, ерекшеліктері туралы түсінді | ||||||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Сыни тұрғыдан ойлау, топтық жұмыс, АКТ, оқытудың жаңа әдіс-тәсілдері: диалогтік оқыту, жас ерекшеліктеріне қарай оқыту, бағалау | ||||||
1
Тапсырмалар 2 | Ынтымақтастық атмосферасын құру, көңіл-күйлерін көтеру, қызығушылығын арттыру мақсатында психологиялық тренинг өткізу «Өз жартыңды тап» , сергіту сәт. Сыныпты бойынша топқа бөлу, пәнге қызығушылығын ояту Жаңа сабақты ашу Прокариоттар, эукариоттар деген не? Insert кестесін толтыру
Постермен жұмыс «Прокариоттардың, эукариоттардың жасушалары, ерекшеліктері» Жаттығулар 1 топқа тапсырма Прокариоттар
2 топқа тапсырма Эукариоттар 3. топқа тапсырма Ерекшеліктері 4. топқа тапсырма Оқулықтағы тапсырмалар
Әр топ критерийлер бойынша бағалайды
| ||||||
Бағалау критерийлері | Топта бірлесіп жұмыс істеуді игерді ме? Өткен сабақпен байланыстырды ма? Прокариоттардың, эукариоттардың жасушалары, ерекшеліктері туралы түсінді ме?
| ||||||
Рефлексия | Жаңа тақырып бойынша нені түсінінгенін, нені түсінбегенін стикерге жазып қалдыру
| ||||||
Үйге тапсырма | Келесі тақырыпты оқып келу. |