Бекітемін: Директордың оқу-тәрбие жұмыстары жөніндегі орынбасары
Г.Дөңесова
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Мұғалімнің аты-жөні: | Ибраимова Раушан Талғатқызы | |
Күні: | 12.11.16 | |
Сынып: | 8 «Г» | |
Пәні: | Алгебра | |
Тақырыбы: | Квадрат теңдеу | |
Негізгі түйінді идея: | Оқушыларға квадрат теңдеу анықтамасын, олардың түрлерін, шешу жолдарымен танысады | |
Оқу мақсаты: | Оқушыларға квадрат теңдеу анықтамасын, олардың түрлерін, шешу жолдарымен таныстыру | |
Табыс критерийлері | ||
Барлық оқушылар: квадрат теңдеу анықтамасын біледі | Көпшілік оқушылар: квадрат теңдеу анықтамасын, олардың түрлері жайлы біледі | Жекелеген оқушылар: квадрат теңдеу анықтамасын, олардың түрлерін, шешу жолдары есеп шығаруда қолдана алады |
Кезеңдер | уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кіріспе | 1 мин |
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі бөлім | I. Қызығушы-лығын ояту | 2 мин |
функциясы, оның графигі | Марапат арқылы бағалау | Сызғыш, оқу дәптері, оқулық | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
II.Мағына-ны тану кезеңі |
3 мин | (1) түрінде берілген теңдеу квадрат теңдеу деп аталады. Мұндағы а, в, с нақты сандар. , х-айнымалы. а -1 коэффициент, в - 2 коэффициент, с бос мүше. Егер (1) теңдеудегі болса, онда ол теңдеу толық квадрат теңдеу деп аталады. Мысалы, 6 Егер толық квадрат теңдеудегі бірінші коэффициент 1-ге тең болса (а=1), онда ол келтірілген квадрат теңдеу деп аталады. .
Квадрат теңдеуді шешу дегеніміз оның барлық түбірлерін табу немесе түбірлері жоқ екендігін дәлелдеу Квадраттық теңдеуді дұрыс теңдікке айналдыратын айнымалының мәні теңдеудің түбірі деп аталады.
| Марапат арқылы бағалау | Сызғыш, оқу дәптері, оқулық | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
III.Ой толғаныс кезеңі |
28 мин | 1-топ «Радикал» 2-топ «Дәреже» «А» - деңгейі. №113(ауызша) №114 (ауызша) №117 №118 1)9х2-4=0 2)5х2-20=0 1)4х2-2х=0 2)3х-2х2=0 3)у2- =0 4)0,64- у2=0 3)-5х2+75=0 4)0,2х-5х2=0 «В» - деңгейі. №119 (1,3) №119 (2,4) 11х2-6х-27=8х2-6х 2)26+5у-0,5у2=2,5у2+26 3)-7х2+13х+9=-19+13х 4)21z+11=11+17z-5z2 «С» - деңгейі. №121 (1,3) №121 (2,4) 1)х2-х-2=0 2) х2-2х-3=0 3)х2-х+1=0 4 ) х2-х-12=0 | Марапат арқылы бағалау | Сызғыш, оқу дәптері, оқулық | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Семантикалық карта толтыру.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бөлім | 1 мин | Үйге №34 | | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 мин | Рефлексия. Қол көтеру арқылы | | | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 1 мин | Бағалау. Жиынтық баға қою | | |