Сабақ жоспары Тексерілді________
Сабақ:. Өскіннің пайда болуы. Тұқымның өнуіне қажетті жағдайлар. | Мектеп: «Қарасу орталау мектебі, мектепке дейінгі шағын орталығымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
| |||||
Күні: 06. 10. 2017 ж | Мұғалімнің есімі: А.Иманалиқызы | |||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны | ||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Өскіннің пайда болуы жайында мағлұмат беру. | |||||
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: | |||||
Өскіннің пайда болуы, тұқымның өнуіне қажетті жағдайларды біледі | ||||||
Оқушылардың басым бөлігі: | ||||||
Өсімдік тұқымдарын атап, сипаттап бере алады. | ||||||
Кейбір оқушылар: | ||||||
өсімдік тұқымдарының өнуіне қандай жағдайлар керек екендігін сипаттай алады. | ||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар:Тұқымның шығуын, ішкі және сыртқы құрылысын ажырата алады, биологиялық аталуын түсінеді. | |||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: | ||||||
Эндосперм, ұрық, алғашқы тамырша, алғашқы сабақша, бүршік, | ||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: | ||||||
Талқылауға арналған тармақтар: | ||||||
Сырты қалың, тығыз, тегіс және жылтыр ...................... Тұқымда екі тұқымжарнағы бар өсімдіктер...................... деп аталады. Дәннің едәуір бөлігін.................деп аталады. | ||||||
Сіз неліктен...екенін айта аласыз ба? | ||||||
Неліктен жарықты ең маңызды экологиялық фактор деп атайды? | ||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: | ||||||
| ||||||
Алдыңғы оқу | Қос және даражарнақты тұқымдардың құрылысы | |||||
Жоспар | ||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | ||||
Басталуы |
Сергіту: «Молекула және Атом» молекулаларды ауа кеңістігінде қозғала отырып, 5-тен топтасып атом құрайды.Осылай топтастыра отырып топқа бөлем. Оқушыларды топқа бөлу |
| ||||
Ортасы | Үй тапсырмасына байланысты сұрақтар қойылады
Үй тапсырмасына байланысты әр топқа
Оқушылар топ болып жұмыс жасайды. Әр топқа сұрақтар қойылады
Бидай тұқымын не деп атайды? Қызығушылықты ояту
|
| ||||
Аяқталуы | Стикерлер таратылады 1.Бүгін мен не үйрендім? 2.Сабақтан алған әсерім? 3.Бүгінгі көңіл-күйім?
|
| ||||
Қосымша ақпарат | ||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКT-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | ||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||
| ||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |