1-күн, 3-сабақ 1.5-үлестірме материал
Сабақ жоспарының үлгісі
Сабақты жоспарлауда орта мерзімді жоспарға жүгініңіз. Сабақ жоспарын ұсынылған үлгінің негізінде әзірлеуге болады.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | Мектеп: 21 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Байназаров Қ.К. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 | Қатысқандар: ___ | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Мұхит суларының қозғалыстары | | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) | 7.3.3.6- мұхит суының қозғалыстарын жіктеп, түсіндіреді | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | 1. Мұхит суының қозғалыстарын, жылы және салқын ағыстарды ажыратады. 2. Мұхит суының қозғалыстарының қалыптасуына әсер етуші факторларды анықтап жіктейді, талдайды 3. Мұхит ағыстарының адам және шаруашылыққа оң және кері әсерін сипаттай алады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Білу, түсіну - Дүниежүзілік мұхит суының қозғалысын түсінеді, ағыстар мен толқындарды ажырата алады. Мұхиттағы толқындардың түрлерін біледі Қолдану, талдау – Кескін картаға ағыстарды сыза алады. Карта арқылы ағыстардың (жылы, суық) құрлықтарға, жеке аймақтарға әсерін сипаттай алады. Жинақтау - Мұхит және оның құрамдас бөліктерін шаруашылыққа әсерін салыстырып сипаттайды | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология: Мұхит суының қозғалыстары Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Гидросфера..................... Ағыстар.................................... Толқын.................................... Цунами.............................. Мұхит................................... | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу
| Топтық, жұптық жұмыстарды жүргізу барысында оқушылар бір - біріне құрмет көрсету | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Физика - судың үш түрлі жағдайында байланысады Математика – осы тақырыпқа байланысты географиялық есептер шығаруда байланысады | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім
| Алдыңғы сабақта өткен мұхит суының қасиеттері бойынша білімі (Егер алдыңғы тақырыппен байланыс болмаса өткен сыныпта өткен осы бөлім бойынша білімі) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Cабақ жоспары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
минут | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
| Дереккөздер, ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
| |
" Көпір тапсырмалары" жеке жұмыс. Оқушыларды 4 мұхит бойынша топқа біріктіру
Берілген сөздерді кестеде жіктеңіз: өзен, теңіз, көл, бұғаз, мұздық, гейзерлер, айсберг, батпақ, шығанақ.
| | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
| | Оқушылар мұхиттар бойынша видеоролик тамашалайды ___ тапсырма. топтық жұмыс. Жұмысты орындауға ___ минут, ал қорғауға әр топқа ___ минуттан уақыт беріледі. Тапсырма бойынша оқушылар атлас картаны қолдана отырып топпен аттас мұхиттың ағыстары бойынша талдау жасайды:
Бағалау: Жұмысын қорғаған топты отырған оқушылардың кез келгені дескриптор арқылы бағалайды.
Оқушылар тақырып бойынша мәтінмен танысады. Мұхит және оның құрамдас бөліктерін сипаттайтын жоспарын талқылайды. __ тапсырма. Жеке жұмыс. Мұхит бөліктерінің бір нысанына жоспар бойынша сипаттама беріңіз
Қалыптастырушы бағалау жұмысын орындау |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
|
| Сабақтың қорытындысы: Оқушылардың өзін –өзі бағалауын ұйымдастыра отырып, кері байланыс жасалады. — Сабақ сіздерге ұнады ма? — Сіздер үшін қиын болған не? — Сабақтан қандай жаңа білім алдыңыз? Оқушылар өз ойларын айтады. Үй жұмысы: Дүниежүзілік мұхит ағыстарын кескін картаға түсіру |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша күрделенген тапсырмалар беруге болады.
| Жетістік критерийлері арқылы бағалау; Өзін-өзі бағалау; Өзара топтық бағалау | Техникалық қауіпсіздік ережелерін ғаламтормен жұмыс жасағанда тоқ көзін дұрыс қолдануда сақ болу.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы және қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? | Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиындықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |