Мектебі: С.Сейфуллин атындағы №7 мектеп-гимназия Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Қапенова А.А Сынып: 8сынып Қатысқандар: Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы | Қазақстанның өсімдіктері мен жануарлары |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес) | Қазақстанның өсімдіктері мен жануарларының түрлері мен танысу, олардың таралған аймақтарын анықтау. |
Сабақтың мақсаты | Барлығы: Қазақстанның өсімдіктері мен жануарларының түрлері мен олардың санын, таралу аудандарын айта алады. Көпшілігі: Қазақстанның өсімдіктері мен жануарларын топтастырып сипаттайды, маңыздылығына талдау жасайды. Кейбіреулері: Қазақстанның өсімдіктері мен жануарларының түрлерін айтады, болжам жасайды. Кейбірі: |
Бағалау критерийі |
|
Тілдік мақсаттар | Оқылым: Қазақстанның өсімдіктері мен жануарларының түрлерін анықтайды. Тыңдалым: Берілген т апсырмалар бойынша пікірлерін тыңдайды. Айтылым, жазылым: Қызыл кітапқа енген өсімдіктер мен жануарлардың сандық мәліметтерін жазу және айту. |
Құндылықтарға баулу | Қазақстанның өсімдіктері мен жануарларының маңызын білу және оларды қорғауға баулу. |
Пəнаралық байланыс | Жаратылыстану пәндері, биология, химия, экология пәндерімен байланыстыру. |
Алдыңғы білім | Қазақстанның топырақ жамылғысынң типтері, топырақ эрозиясы мен күресу шаралары. |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Кіріспе бөлім 2мин
5 мин |
«Шаттық шеңбері» тұрғызып, бір-біріне тілек айту.
| Бағалау парағын тарату, стикер, маркер
Мадақтау арқылы бағалау, «Жарайсыңдар» , «Тамаша» деген сөздермен | ||
Сабақтың ортасы Постер құру 7мин және қорғау 5мин | Тыңдалым: бейнеролик көру. https://bilimland.kz/kk/courses/geografiya-kk/qazaqstan-tabihatynyn-fizikalyq-geografiyalyq-sipattamasy/lesson/qazaqstan-aumahynyng-osimdik-zhamylhysy Топтық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» стратегиясы І топ: Флораның түрлеріне сипаттама беріп нәтижесін кестеге жазу.
ІІ топ: Қазақстанның өсімдіктерінің түрлері мен тіршілік ету ортасын анықтау. ІІІ топ: Қазақстанның жануарлар түрлері мен тіршілік ету ортасын анықтау.
|
Фигуралар арқылы бағалау Өте жақсы Жақсы
Орташа | ||
Сабақтың соңы | Рефлексия: Де Бононың «Ақылдың алты қалпағы» стратегиясы бойынша қорытындылау
| Оқушылар стикерге кері байланыс жасап,ойларын жазып, іледі. | ||
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау | ||
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: Сабақта топтық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» стратегиясын пайдалану арқылы оқушылардың пікірлесу, бірін-бірі тыңдау байқалды. 2: Рефлексия кезінде оқушылармен кері байланыс жүзеге асырылды.
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: Сын тұрғысынан ойлау стратегиясының түрлерін түрленіп қолдану қажет.
|
| |
|
|
|
|
| |
| |
| |
| |
| |
| |