«Зима 2025»

Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері

Пән: Дүниетану

Мектеп: №271 мектеп

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сахиева Роза

СЫНЫП:1

Қатысқандар : 24

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері

Ұзақ мерзімді оқу мақсаты

1.3.5.1 Қазақстан Республикасының рәміздерін өзге

елдердің рәміздерінен ажырату.

1.3.5.2.Тәуелсіз мемлекеттің негізгі белгілері туралы әңгімелеу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Қазақстан Республикасының рәміздерін өзге елдердің рәміздерінен ажырата алады, рәміздер туралы әңгімелей алады.

Оқушылардың басым бөлігі: Қазақстан Республикасының рәміздерін атауларын біледі, салыстырады, сипаттама бере алады.

Кейбір оқушылар: Рәміздердің мағынасын түсіндіріп бере алады.

Ойлау деңгейі

Білу, түсіну, қолдану

Бағалау критерийі

Өзге рәміздер арасынан анықтайды, көрсетеді.

Тәуелсіз мемлекеттің негізгі белгілері туралы әңгімелейді

Сөздік қор

Мемлекеттік ту,елтаңба, әнұран Ту-флаг-flag

Елтаңба-герб-coat of arms

Әнұран-гимн-аnthem

Мемлекеттік рәміз-государственный символ- state sуmbol

Құндылықтар дарыту

Мемлекеттік рәміздерді құрметтейді, патриоттық сезімдері қалыптасады

Денсаулық және техникалық қауіпсіздік

Оқу құралдарын дұрыс пайдалану

Пәнаралық байланыс

Сауат ашу, музыка, көркем еңбек

Бастапқы білім

Мен қазақпын!

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Сабақтың ортасы

Сабақтың соңы

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

Шеңберге тұрайық

Қолымызды ұстайық

Керегені жазайық

Уық болып иіліп,

Шаңырақты құрайық

Мейірімді жүрекпен

Ақпейілді тілекпен

Амандасып алайық

Бір жадырап қалайық.

Түсті қағаздар арқылы топқа бөліну: ОМ анықталды

(Т )

Белсенді оқу ортасын топтық жұмыс арқылы 1-топ Түсті қағаздардағы берілген элементтерден туды құрастыру

2-топ Өзге рәміздер арасынан Қазақстан Республикасының туын тауып,сипаттама бер.

3-топ Пазыл әдісі бойынша сөзді құрастырады.

Әнұранды айту.

«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»

Қазақстан Республикасының мемлекеттік әнұраны

Сөзін жазған:Жұмекен Нәжімеденов, Нұрсұлтан Назарбаев

Әнін жазған: Шәмші Қалдаяқов

МК - Мемлекеттік рәміздерді қай жерлерден кездестіруге болады?

Төлқұжатта, туу туралы куәлікте, орта білім туралы аттестатта құжаттарда бейнеленген. (Елтаңба)

Президент резиденциясында, Үкімет үйінде ілулі тұрады. Барлық мекемелерде бар. (Ту)

Республика, облыс, аудан көлеміндегі маңызды салтанатты мәжілістерде орындалады. (Әнұран)

-Мемлекеттік ту қай кезде көтеріледі және әнұран қай кезде орындалады?

Дүниежүзілік олимпиадаларда 1-орын алса біздің әнұранмыз орындалады және туымыз биікке көтеріледі.

-Сен өзің тумыздың биікке көтерілуі үшін не істер едің?

Сергіту сәті

Аспанға қарап айды көрдім

Төменге қарап жерді көрдім

Оңға,солға бұрылып

Егеменді елді көрдім

Оқулықпен жұмыс

Тірек сөздерді оқу.Үш тілде айту

Мемлекеттік ту,елтаңба, әнұран Ту-флаг-flag

Елтаңба-герб-coat of arms

Әнұран-гимн-аnthem

Мемлекеттік рәміз-государственный символ- state sуmbol

«Сөздер тақтасына»ілінеді

Мәтін берілген. Мәтінді оқу,талдау

(Ө) Сараланған тапсырма:

Барынша қолдау көрсету: Тудың суретін салу

Орташа қолдау: Тудың суретін сипаттайды

Қолдау көрсету аз:

Негізгі белгілердің мазмұнын ашады

Бармақпен бағалау

(Ж) (ҚБ).Жеке жұмыс

Қ/Б арналған тапсырма:

1-тапсырма

Қазақстан Республикасының елтаңбасын тауып,белгілеңіз. Елтаңбада бейнеленген элементтерді жазыңыз.

Дескриптор: Білім алушы

- Қазақстан Республикасының елтаңбасын анықтайды.

- Елтаңбаның элементтерін жазады.

Смайликпен бағалау

Рефлексия Оюды боя

Мен жақсы түсіндім –жасыл

Әлі де түсінбегенім бар – сары

Түсіне алмадым – қызыл

Түсті қағаздар,

Суреттер

Елтаңба су

Реттері

Суреттер

Олимпиада жеңімпаздары

Сөздер тақтасы

ҚБ тапсырмалары

Смайликтер

Ою

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Оқушыларға берілген тапсырмалар арқылы әр баланың сабақты қаншалықты қабылдағанын бақылаймын.

Денсаулық және

қауіпсіздік техникасын сақтау

1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады.

Жазылым қабілеті жоғары оқушылардан қз мекенжайын жазып, тыныс белгілерін дұрыс қоя білуі күтіледі.

1.Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында ашық сұрақтар беріледі. 2.Топтық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау, өзара

2жұлдыз 1ұсыныс беру бойынша жетістіктерін айқындау.

Дайын үлгі жауап

3. Әр оқушының ОМ жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолдану

4. Рефлексия

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақталу сергіту сәтін орындау барысында қарастырылады.

Рефлексия

Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қандайекінәрсетабыстыболды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау.

2: Қабілеттіжәнеүлгерімітөменоқушылардыңерекшелігінекөңілбөлу.

Қандайекінәрсесабақтыжақсартаалады( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.

2: Рефлексия.

Олимпиады: Обществознание 5 - 11 классы

Содержимое разработки




Пән: Дүниетану



Мектеп: №271 мектеп


Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сахиева Роза


СЫНЫП:1

Қатысқандар : 24


Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері


Ұзақ мерзімді оқу мақсаты

1.3.5.1 Қазақстан Республикасының рәміздерін өзге

елдердің рәміздерінен ажырату.

1.3.5.2.Тәуелсіз мемлекеттің негізгі белгілері туралы әңгімелеу


Сабақ мақсаттары







Барлық оқушылар: Қазақстан Республикасының рәміздерін өзге елдердің рәміздерінен ажырата алады, рәміздер туралы әңгімелей алады.


Оқушылардың басым бөлігі: Қазақстан Республикасының рәміздерін атауларын біледі, салыстырады, сипаттама бере алады.


Кейбір оқушылар: Рәміздердің мағынасын түсіндіріп бере алады.


Ойлау деңгейі

Білу, түсіну, қолдану

Бағалау критерийі

Өзге рәміздер арасынан анықтайды, көрсетеді.

Тәуелсіз мемлекеттің негізгі белгілері туралы әңгімелейді

Сөздік қор

Мемлекеттік ту,елтаңба, әнұран Ту-флаг-flag

Елтаңба-герб-coat of arms

Әнұран-гимн-аnthem

Мемлекеттік рәміз-государственный символ- state sуmbol

Құндылықтар дарыту

Мемлекеттік рәміздерді құрметтейді, патриоттық сезімдері қалыптасады

Денсаулық және техникалық қауіпсіздік

Оқу құралдарын дұрыс пайдалану

Пәнаралық байланыс

Сауат ашу, музыка, көркем еңбек

Бастапқы білім

Мен қазақпын!

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар


Сабақтың басы













Сабақтың ортасы

































Сабақтың соңы

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

Шеңберге тұрайық

Қолымызды ұстайық

Керегені жазайық

Уық болып иіліп,

Шаңырақты құрайық

Мейірімді жүрекпен

Ақпейілді тілекпен

Амандасып алайық

Бір жадырап қалайық.

Түсті қағаздар арқылы топқа бөліну: ОМ анықталды

(Т )

Белсенді оқу ортасын топтық жұмыс арқылы 1-топ Түсті қағаздардағы берілген элементтерден туды құрастыру

2-топ Өзге рәміздер арасынан Қазақстан Республикасының туын тауып,сипаттама бер.

3-топ Пазыл әдісі бойынша сөзді құрастырады.

Әнұранды айту.

«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»

Қазақстан Республикасының мемлекеттік әнұраны

Сөзін жазған:Жұмекен Нәжімеденов, Нұрсұлтан Назарбаев

Әнін жазған: Шәмші Қалдаяқов

МК - Мемлекеттік рәміздерді қай жерлерден кездестіруге болады?

Төлқұжатта, туу туралы куәлікте, орта білім туралы аттестатта құжаттарда бейнеленген. (Елтаңба)

Президент резиденциясында, Үкімет үйінде ілулі тұрады. Барлық мекемелерде бар. (Ту)

Республика, облыс, аудан көлеміндегі маңызды салтанатты мәжілістерде орындалады. (Әнұран)

-Мемлекеттік ту қай кезде көтеріледі және әнұран қай кезде орындалады?

Дүниежүзілік олимпиадаларда 1-орын алса біздің әнұранмыз орындалады және туымыз биікке көтеріледі.

-Сен өзің тумыздың биікке көтерілуі үшін не істер едің?


Сергіту сәті

Аспанға қарап айды көрдім

Төменге қарап жерді көрдім

Оңға,солға бұрылып

Егеменді елді көрдім


Оқулықпен жұмыс


Тірек сөздерді оқу.Үш тілде айту

Мемлекеттік ту,елтаңба, әнұран Ту-флаг-flag

Елтаңба-герб-coat of arms

Әнұран-гимн-аnthem

Мемлекеттік рәміз-государственный символ- state sуmbol

«Сөздер тақтасына»ілінеді

Мәтін берілген. Мәтінді оқу,талдау




(Ө) Сараланған тапсырма:

Барынша қолдау көрсету: Тудың суретін салу

Орташа қолдау: Тудың суретін сипаттайды

Қолдау көрсету аз:

Негізгі белгілердің мазмұнын ашады

Бармақпен бағалау

(Ж) (ҚБ).Жеке жұмыс

Қ/Б арналған тапсырма:

1-тапсырма

Қазақстан Республикасының елтаңбасын тауып,белгілеңіз. Елтаңбада бейнеленген элементтерді жазыңыз.

Дескриптор: Білім алушы

- Қазақстан Республикасының елтаңбасын анықтайды.

- Елтаңбаның элементтерін жазады.

Смайликпен бағалау



Рефлексия Оюды боя

Мен жақсы түсіндім –жасыл

Әлі де түсінбегенім бар – сары

Түсіне алмадым – қызыл










Түсті қағаздар,



Суреттер







Елтаңба су

Реттері















Суреттер









Олимпиада жеңімпаздары











Сөздер тақтасы







ҚБ тапсырмалары

















Смайликтер







Ою






























Қосымша ақпарат


Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Оқушыларға берілген тапсырмалар арқылы әр баланың сабақты қаншалықты қабылдағанын бақылаймын.

Денсаулық және

қауіпсіздік техникасын сақтау



1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады.


Жазылым қабілеті жоғары оқушылардан қз мекенжайын жазып, тыныс белгілерін дұрыс қоя білуі күтіледі.


1.Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында ашық сұрақтар беріледі. 2.Топтық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау, өзара

2жұлдыз 1ұсыныс беру бойынша жетістіктерін айқындау.

Дайын үлгі жауап

3. Әр оқушының ОМ жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолдану

4. Рефлексия


Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақталу сергіту сәтін орындау барысында қарастырылады.

Рефлексия

Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.







Қандайекінәрсетабыстыболды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау.

2: Қабілеттіжәнеүлгерімітөменоқушылардыңерекшелігінекөңілбөлу.

Қандайекінәрсесабақтыжақсартаалады( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу.

2: Рефлексия.







Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Зима 2025»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее