Қысқа мерзімді жоспары №2
Мерзімі:
Пәні: Биология
| Сынып/ мерзімі | 8 | ||||
Сабақ/тақырыбы | Ішкі мүшелердің топографиясы. | |||||
Сабақтың мақсаты | Ішкі мүшелердің топографиясы туралы түсінік қалыптастыру. Адам мен жануарлардың дене құрылысының айырмашылығын ажырата білуге баулу. | |||||
Күтілетін нәтиже | Ішкі мүшелердің топографиясы.туралы түсінік қалыптасады. Адам мен жануарлардың дене құрылысының айырмашылығын ажырата алады. | |||||
Сабақтың әдісі
| Топтық жұмыс, жұптық жұмыс, биологиялық диктант, кім жылдам ойыны, Венн диаграммасы. | |||||
Уақыты | Сабақ кезең/рі | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар | ||
3 мин
2 мин
5 мин
| Кіріспе | «Шаттық шеңберін» ұйымдастырамын.
Оқушыларды А,В, С, Д әріптері бойынша 4 топқа бөлемін. .
«Миға шабуыл» әдісі Үй тапсырмасына байланысты сұрақтар қоямын.
| Шаттық шеңберінде оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.
Оқушылар 4-топқа бөлінеді: «А» «В» «С» «Д»
Сұрақтарға жауап бере отырып, өткен тақырыпты естеріне алады және диалогтық қарым-қатынасқа түседі.
|
Топ аттары жазылған қағаздар
Оқулық
| ||
5 мин
12 мин
10 мин | Негізгі бөлім | Жаңа сабақ Ішкі мүшелердің топографиясы туралы қысқаша видеокөрсетілім көрсетемін. Видеокөрсетілімнен кейін жұптық жұмыс жасатамын. Венн диаграммасын жасатамын. Биологиялық диктант жазғызамын. Интербелсенді тақтадан дұрыс жауабын көрсетемін. | Ішкі мүшелердің топографиясы туралы қысқаша мәлімет алған соң, жұптасып Ішкі мүшелердің топографиясы туралы пікір алмасады.
Адам мен жануарлардың дене құрылысының айырмашылығын ажыратады, салыстырады. Жасаған Венн диаграмманы сынып алдында қорғайды.
Жаңа тақырыпқа сәйкес биологиялық диктант жазады. Интербелсенді тақтадан дұрыс жауапты көріп, өз жұмыстарын салыстырады. Бір-бірін бағалайды. |
Оқулық
Плакат, маркер, оқулық,
А4 қағазы Бағалау парақшасы
| ||
3 мин | Қорытынды | «Кім жылдам» ойыны арқылы сабақты қорытындылаймын.
| Сұрақтарға жылдам жауап беру арқылы жаңа сабақты қорытындылайды.
| Оқулық | ||
2 мин | Бағалау. | Сыныптасын және өзін-өзі критериалды бағалау жүргіземін. Көңіл-күйлерін білу мақсатында смайликтермен формативті бағалау. | Сыныптасын және өзін-өзі критериалды бағалап шығады. Сабақтан алған әсерлерін смайликтерді көрсету арқылы білдіреді. | Бағалау парақшасы, смайликтер | ||
2 мин | Рефлек сия | Кері байланыс | Өткен тақырып бойынша өз пікірлерін жазды.
| Стикер | ||
1 мин | Үйге тапсырма беру | Адам мен жануарлардың дене құрылысының айырмашылығын салыстыру | Күнделікке жазады. | Күнделік |