Сабақ тақырыбы: | Интернеттен мекен-жай алу(IP адрес) | |||
Күні: | Мұғалімнің есімі:Ерпаизова К.Е. | |||
Сынып :11 «Б» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Оқушыларға интернеттен мекен-жай алу, IP- адрес жайлы, интернепен жұмыс істеуге және білуге ықпал ету. | |||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | |||
Интернетпен жұмыс істей алады. | ||||
Оқушылардың басым бөлігі: | ||||
Интернеттен ақпарат іздеп, керек ақпаратты қиып алу жолдарын біледі, электрондық поштамен жұмыс жасай алады. | ||||
Кейбір оқушылар: | ||||
Желі түрлерін және оларды баптауды біледі | ||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: | |||
Негізгі сөздер мен тіркестер: DHCP, IP мекен-жай, MS, NAT, Host, Network | ||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: | ||||
Талқылауға арналған тармақатар: | ||||
Интернеттен мекен-жай алу(IP адрес) | ||||
Сіз интернеттің пайдасы мен зиянын айта аласыз ба? | ||||
Оқушылар топта және жұпта өзара диалогқа түсе отырып, тақырыпқа байланысты өз ойларын айтады. Жаңа сөздердің мағынасын терең ұғыну, салыстыру қабілеті дамиды | ||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: | ||||
Е-кітапханадан:жаттығулар, тест орындау | ||||
Алдыңғы оқу | 1996 нөмерлі :Компьютерлік желі, желіні баптау | |||
Жоспарлан-ған уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Ресурстар | ||
Эпиграф
Сабақтың басталуы 15 минут Білу
| "Халық пен халықты, адам мен адамды теңестіретін нәрсе - білім" М.Әуезов Мұғалім: Good morning, good morning,
Оқушылар: Good morning, good morning,
Мұғалім: I’m glad to see you again. It will be a very interesting lesson. Be attentive, please! Now tell me, please, who is on duty today? What date is it today? Put down the date on the blackboard, please. Who is absent today? Why? What’s wrong? Оқушылар:Today is the 4 th of February. All are there. Мұғалім: Thank you! Sit down, please. Топқа бөліну. Үстел үстінде қима қағаздар бар және сол сөздердің аудармасын айтып топқа бөлініңіз Тақтадан сөздер көрсетіледі: begin, not, const, program, record, cаse, end, var, do, procedure, tо, fоr, function, div, or Тақтадан сөздер көрсетеді. «Паскаль» тобы рrogram, const, var begin, end cаse, do, procedure, «С+» тобы tо, fоr, function, div, or, not, record Ал, балалар бүгінгі сабағымызда бағалау әдісі смайликтер тарату арқылы жүргіземіз: 9-8 смайлик – «5» 7-6 смайлик – «4» 5-3 смайлик – «3» 1-2 смайлик – «тілек Смайликтер беру арқылы бағалап отырады. begin- басы not-терістеу const-тұрақты program-программа record-жазба cаse- таңдау end-соңы var-айнымалы do-орында procedure-процедура tо-дейін fоr-үшін function-функция div-бүтін бөлік or-немесе Оқушылар топқа бөлініп отырған соң топ мүшелерінің міндеттерін бекітеді. (көшбасшы, тайм кипер, хатшы,сарапшы, баяндамашы) Үйге берілген тапсырма:
Былтыр желтоқсан айында Қазақстанның Тәуелсіздігінің 25 жылдығына арналған монументі ашылған болатын, ол монументтің үздік сызба-идеясының ұсынған алматылық Еділ Әлімбев жеңіп алған еді. Идея авторының түсіндіруі бойынша, көкке ұмтылған стелланың 25 қыры бар. 25 қыр - Тәуелсіздіктің 25 жылын білдіреді. Міне осы 25 қырдың –Тәуелсіздігіміздің 25 жылында қандай жетістікке жеттік және келесі бетінде өтілген тақырып сұрақтары берілген. Нақты, қысқа жауап беруге тырысайық. Сұрақтар:
7)1996 жыл және ДҚ Word -де жасау жолдарын түсіндір(практикалық жұмыс)
19) 2006 жыл және LAN деген не? 20) 2007 жыл және желі қосылымын жасау үшін кемінде қанша құрылғы қажет? 21) 2008 жыл және бұлтты сақтау қызметіңе мысал келтіріңіз? 22)2009 жыл және желік файлдарды қандай желі арқылы ортақ пайдаланамыз? 23) 2010 жыл және Windows 7 басты бет тобын жасағанда төмендегі әлемнің қайсысы ресурстарды ортақ пайдалуда қол жетімсіз? 24) Бейне сұрақ: Ұлт жоспары - Мемлекет басшысы Нұрсұлтан Назарбаевтың бес институционалдық реформаны жүзеге асыру жөніндегі 100 нақты қадамда қандай қадамдар білімге қатысты және ол қадамдарда не айтылады? 25)Тілек айту. 2.Қызығушылығын ояту. Тақтадан 2 топқа 1.Елбасымыздың халқына арнаған «Қазақстанның Үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік» тақырыбындағы жаңа экономикалық саясатын талдау. Жолдау тақырыбы қалай аталады, мазмұнын бір сөзбен айтыңыз? Хаттамаларды мекендету, дестелерді үзінділеу мен құрастыру, датаграммаларды байланыс орнатпай тасымалдау мәселелерінде біз неге сүйенеміз, ия IP-ге сүйенеміз Олай болса бүгінгі тақырыбымыз: Интернеттен мекен-жай алу(IP адрес) |
бейнеролик
| ||
Сабақтың ортасы 22 минут Түсіну, жинақтау
Сергіту сәті
| 1.Мұғалім: The theme of our lesson is “IP addresses”. You can find it in E-Library, 1942 нөмерлі тақырыпты видеоанимация арқылы көрсету. Е-кітапханадан “Интернеттен мекен-жай алу(IP адрес)”туралы ақпаратпен танысады(Е-кітапхана – 1942 нөмірлі тақырыпты меңгереді). Оқушыларға “Интернеттен мекен-жай алу(IP адрес)”туралы ақпарат жазылған парақшалар таратылады IP хаттамасы келесідей міндеттер атқады: - қисынды мекендету - дестелерді үзінділеу және құрастыру - датаграммаларды байланыс орнатпай тасымалдау 2.Сөздік жұмыс : DHCP, IP мекен-жай, MS, NAT, Host, Network 3. Тапсырмалар: 1 «Топтық жұмыс» 1 топ: «Паскаль» тобы:№1-2 жаттығу 2 топ: «С+» тобы:№3 жаттығу Екі топқадаға жеке жұмыс:ЭТ
«Өмір мектебі» бейнеролик Екі топ: дебат сұрақтары:Интернеттің пайдасы мен зияны |
E-learning Библиотека Флипчарт Ақ қағаз А3 Фломастерлер Оқулық | ||
Сабақтың аяқталуы 4 минут
Рефлексия
Кері байланыс 4 минут | Оқушы бағалау парағы және критерилер арқылы бағалап өз тобында дәлелдейді. Оқушы өзін-өзі, топ басшысы, сондай-ақ эксперттердің берген ұпайлары, қорытындысында мұғалім өз ұпайларын қойып бағасын шығарады. Күнделікті енді ашайық 238 бет, «компьютердегі тәжірибелі жұмыс» С-деңгейі
Оқушыларға өзін-өзі бағалау парағы таратылады 1. Мен сабаққа белсене қатыстым белсенді/ белсенді емес 2.Бүгінгі сабақтағы жұмысыма көңілден шықты /көңілден шыққан жоқ 3. Маған сабақ қысқа болып көрінді / ұзақ болып көрінді 4. Мен сабақта шаршадым / шаршамадым 5. Маған жаңа материал түсінікті болды / түсінбедім 6. Үй жұмысы қиын / қиын емес «Ел боламын десең, бесігіңді түзе» -дегендей, еңсесін көтеріп, болашаққа нық сеніммен аяқ басып жатқан біздің еліміз үшін дарынды, білімді, жігерлі ұрпақтардың орны бөлек, ал барлық жігер, қайрат, еліміздің болашағы тек жастардың қолында. Елбасымыздың Халыққа Жолдауында: “Біздің ұрпақ алдында бабалар қол жеткізген игілікті сақтау, қайта қалпына келтірілген мемлекетімізді нығайту және дүниежүзілік қауымдастық талаптарына сай жаңа сапалық деңгейге көтерілу міндеті тұр” -деп, жастарға зор сенім мен үміт артып отыр. Сол сенімді ақтап, болашағымызды жарқын етейік. Сабақ аяқталды, рахмет. Сау болыңыздар! Good-bye!Бағалау. Критериалды бағалау әдісі арқылы жүзеге асады. | Бағалау парақшасы
Үлестірме
| ||
Кейінгі тапсырмалар | 238 бет компьютердегі тәжірибелі жұмыс С-деңгейі | оқулық |
Оқушылар білімін бағалау.
1-топ:
№ | Оқушының аты-жөні | Миға щабуыл | ЭО жұмыс | Дебат сұрақтар | Қорытынды баға | |||
1 -жаттығу | 2-жаттығу | 3-жаттығу | ЭТ | |||||
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
|
|
|
|
4. |
|
|
|
|
|
|
|
|
5. |
|
|
|
|
|
|
|
|
6. |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушылар білімін бағалау.
2-топ:
№ | Оқушының аты-жөні | Миға щабуыл | ЭО жұмыс | Дебат сұрақтар | Қорытынды баға | |||
1 -жаттығу | 2-жаттығу | 3-жаттығу | ЭТ | |||||
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
|
|
|
|
4. |
|
|
|
|
|
|
|
|
5. |
|
|
|
|
|
|
|
|
6. |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Рефлексия
Оқушыларға өзін-өзі бағалау парағы таратылады
1. Мен сабаққа белсене қатыстым белсенді/ белсенді емес
2.Бүгінгі сабақтағы жұмысыма көңілден шықты /көңілден шыққан жоқ
3. Маған сабақ қысқа болып көрінді / ұзақ болып көрінді
4. Мен сабақта шаршадым / шаршамадым
5. Маған жаңа материал түсінікті болды / түсінбедім
6. Үй жұмысы қиын / қиын емес
Рефлексия
Оқушыларға өзін-өзі бағалау парағы таратылады
1. Мен сабаққа белсене қатыстым белсенді/ белсенді емес
2.Бүгінгі сабақтағы жұмысыма көңілден шықты /көңілден шыққан жоқ
3. Маған сабақ қысқа болып көрінді / ұзақ болып көрінді
4. Мен сабақта шаршадым / шаршамадым
5. Маған жаңа материал түсінікті болды / түсінбедім
6. Үй жұмысы қиын / қиын емес
Рефлексия
Оқушыларға өзін-өзі бағалау парағы таратылады
1. Мен сабаққа белсене қатыстым белсенді/ белсенді емес
2.Бүгінгі сабақтағы жұмысыма көңілден шықты /көңілден шыққан жоқ
3. Маған сабақ қысқа болып көрінді / ұзақ болып көрінді
4. Мен сабақта шаршадым / шаршамадым
5. Маған жаңа материал түсінікті болды / түсінбедім
6. Үй жұмысы қиын / қиын емес
Рефлексия
Оқушыларға өзін-өзі бағалау парағы таратылады
1. Мен сабаққа белсене қатыстым белсенді/ белсенді емес
2.Бүгінгі сабақтағы жұмысыма көңілден шықты /көңілден шыққан жоқ
3. Маған сабақ қысқа болып көрінді / ұзақ болып көрінді
4. Мен сабақта шаршадым / шаршамадым
5. Маған жаңа материал түсінікті болды / түсінбедім
6. Үй жұмысы қиын / қиын емес