Пән: Математика + Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1 Күні: 18.02.2017ж. Сынып: 7 «В» | Мектеп: «Ы. Алтынсарин атындағы орта мектебі» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Худашева М. Р. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Екі өрнектің кубтарының айырмасын көбейткіштерге жіктеу | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Екі өрнектің кубтарының айырмасын көбейткіштерге жіктеуді біледі | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Екі өрнектің кубтарының айырмасын көбейткіштерге жіктеуді біледі Көптеген оқушылар: Екі өрнектің кубтарының айырмасын көбейткіштерге жіктеу арқылы өрнектерді ықшамдай алады Кейбір оқушылар: Күрделі есептер шығара алады | |||||
Жетістік критерийлері | Екі өрнектің кубтарының айырмасын біледі, екі өрнектің кубтарының айырмасын көбейткіштерге жіктей алады, көбейткіштерді жіктеп өрнектерді ықшамдай алады | |||||
Тілдік мақсаттар
|
| |||||
Құндылықтарды дарыту
| Оқушыларды ойландыруға, ойын жеткізе білуге белсенділігін көтеруге дағдыландыру | |||||
Пәнаралық байланыстар | Алгебра | |||||
АКТ қолдану дағдылары |
| |||||
Бастапқы білім
| Екі квадраттың айырмасын көбейткіштерге жіктеу | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар | ||||
Сабақтың басы
|
|
| ||||
Сабақтың ортасы
| Өрнекті көбейтінді түрінде жазыңдар:
= (x – 1)2(x2+x+1 – 3x) = (x – 1)2(x2 – 2x+1) = (x – 1)2(x – 1)2=(x – 1)4 1. (2х+3) 2 A) 4х2+9; B) 4х2 – 12х+9; C) 4х2+12х+9; D) 4х2-9. 2. (5а – 3b)*(5а+3b) A) 25а2+9b2; B) 25а2 – 30аb+9b2; C) 25а2+3аb+9b2; D) 25а2 – 9b2. 3. (2b-3а) 3 A) 8b2-27а3; B) 8b 3-36b2а+54bа2-27а3; C) 8b2-12аb+27а3; D) 8b 2 +27а3. 4) 8m3 – 36m2n+54mn2 – 27n3 A) (2m – 3n) 3; B) (2 – 3mn) 3; C) (2mn – 3) 3; D)(2+3mn) 3. 5) – 49х2+0,04у2 A) (0,2у-7х)2; B) (0,2-7ху) 3 ; C) (0,2у-7х); D) Дұрыс жауабы жоқ Жауабы: 1. C; 2.D; 3.B; 4.A; 5.D.
|
| ||||
Сабақтың соңы | Оқушыларды бағалау, сабақты қорытындылау |
| ||||
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
|
|
| ||||
Сабақ бойынша рефлексия
|
| |||||
| ||||||
Жалпыбаға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |