Сынып 6 30 қаңтар 2017жыл
Сабақтың тақырыбы | Етістік | ||
Мақсаты :
| Оқушылардың етістік туралы алған білімдерін есепке ала отырып, етістік туралы толық мағлұмат беру. Етістіктің түрлерін ажырата білуге, тіл біліміне танымдық қабілетін арттыру. | ||
Дамытушылық:
| Дамытушылық мақсаты: Сөйлеу тілдерін жетілдіру. Шығармашылық іске жұмылдыру. Іздене білім алуға дағдыландыру. | ||
Тәрбиелік мақсат: | Тәрбиелік мақсат: Талдауға алынған мысалдар арқылы оқушыларды адалдыққа, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.
| ||
Күтілетін нәтиже | Етістіктің тұлғасы,мағынасына жұранақтарын біледі. Жұрнақтардың жалғану тәртібін ажырата алады. Сөйлеу кезінде қолдана алады. | ||
Ресустар | Интеративтік тақта, жұп топтпры,постер, карточкалар, семантикалық карта, әдіс- тәсілдер | ||
| Сабақтың барысы: | ||
Уақыты кезеңі | Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | ресустар |
1.Психологиялық трениг 2- мин « Комплемент бұрқасыны» әдісі | Амандасу Түгендеу оқушыларды. Көніл- күйлерін қалай? Бүгінгі күнге сәттілік тілеймін.
Оқушыларды ортаға шақыру Түрлі-түсті қағаздар алады |
Амандасады Жауап береді
Ортаға шығады. «Комплемнт бұрқасының» айтады. Жұптасады. |
1 слайд |
Енді балалар ! осы түрлі-түсті қағаздармен «жұп» болып отырайық.Осы жұп орталарынан «Топбасшысын» сайландар. Енді мен сол топбасшысына мына « бағалау парағын» тапсырамын.Қасындағы жұбының бағасын және өзіннің бағаларынды бағалап отырасындар.
| |||
2. Үй тапсырмасын тексеру. « Сен маған Мен саған» әдісі |
Оқушыларды қадағалау |
Оқушылар бір-бірімен дәптерлерін тексереді.Бағалай бастайды. |
2 слайд Бағалау парағы |
Жаңа тақырыпты ашу. «Ой қозғау» әдісі 7- мин | Балалар! Жаңа тақырыпты ашу үшін « Ой қозғау» әдісімен бастаймын. Қазір сіздер «Сөз жұмбақты» шешулерін керек
| Оқушылар « Сөз жұмбақты» шешеді. Тізбектеп айтады.
Жауабын : Тақтаға іліп қояды Топбасшысы | 3 слайд « Сөз жұмбақ» карточкасы
|
Жаңа сабақ. Түсіндіру 10-мин | Тақырып пен мақсатын айту. Балалар! Мен қазір екі оқушыны шақырамын. Менім қолымда не бар? (Доп) Ерасыл не істеді? Доп лақтырды. | Зер салып тыңдайды.2- оқушы шығып қимыл- іс әрекетін жасайды. | 4 слайд
Оқушы,доп т.б |
Оқулықпен жұмыс 5 мин | Кітаптың бетін ашқызу Оқушы тақтаға шығып жаттығуды орындайды. «Бағалау парғын» топбасшысы қадағалап отырамыз. | Жаттығуды орындайды | 5 слайд |
Сергіту сәті 1 мин |
| Сергіту сәті | 6 слайд |
Жұптасу «Бірге ойлаймыз. Бірге талқылаймыз әдісі
2 мин | Балалар! Мен сіздерге 2 – жұпқа тапсырма беремін. «Бірге ойлаймыз. Бірге талқылаймыз әдісі. Тапсырманы орындап болған соң 2- жұп тапсырмаларынды ауыстырып, тексерулерінді сұраймын. Дұрысын жасыл түспен бояп,Топбасшысы тақтаға іліп қоясын. Бағалау парағы
| Оқушылар орындайды , тексереді | 7 слайд карточка |
«Шығармашылық шыңы» әдісі 10 мин | Оқушыларға тапсырманы түсіндіріп, тақтаға шығады. Постерларын қорғайды Бағалау парағы
| Постермен жұмыс жасап қорғайды. | 8 слайд
|
Жедел жауап. «Теңге алу әдісі» 1 мин | Жедел жауап. Морфология әлемінде неше сөз таптары бар (9) 2.Бүгін қандай сөз табын өттік? ( етістік) 3. Етістік дегеніміз не? (қимыл іс –әрекетін білдіреді) 4.Етістіктің сұрақтары? ( не істеді. қайтті, не қылды?) Теңге беру әдісі | Оқушылар жедел жауап береді | 9 слайд Теңге алу әдісі |
Бағалау парағы 5 мин | Балалар! Олай болса Топ басшысына топ мүшелерінің бағасын есептетемін. Өзім әр топтың тапқан ақшасын есептеп нәтижесін шығарамын ( Журналға бағаларын қою) | Топ басшысы топ мүшелерін бағалау парақшасына бағалап, нәтижесін шығарады | 10 слайд Бағалау парақшасы |
Үй тапсырмасы: 1 мин | Ережені түсініп оқу. «Қыс қызығы» тақырыбына байланысты етістіктерді қатыстырып әңгіме құрастыру.
| Күнделік | 11 слайд |
Рефлексия 2 мин | Балалар! Бүгінгі сабақта қай әдіс ұнады? деген сұраққа жауап жаздырамын.
| Бүгінгі сабақта қай әдіс ұнағанын стикерге жазады. | 12 слайд стикер |
Кері байланыс орнату.
2 мин | Блоб ағашы арқылы оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін,көңіл-күйлерін білдіріп, қай мақсаттарына жеткедерінді көрсетіндер | Сабақтан алған әсерін баяндайды. Кей оқушы сыныпқа оқып береді.
| 13 слайд Блоб ағашы |
| - Сабақ аяқталды! - Сау болыңыздар! |
|
|