Қысқа мерзімді жоспар№10 | ||||||
Пән: Қазақ тілі Т1 | Бөлім: 3. Мәдени мұра | |||||
Күні: 19.11.2021 | Педагогтің аты-жөні: Абай Н.Н. | |||||
Сынып: 4 | Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : | |||||
Сабақтың тақырыбы: Зергерлік бұйымдар
| ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 4.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/ кесте толтыру/ кластер құрастыру/ болжау | |||||
Сабақтың мақсаты : | Барлығы: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Көбі: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды. Кейбірі:тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді/сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды,/кесте толтырады,/кластер құрастырып,/болжайды. | |||||
Тілдік мақсаттар | Мыс, құжат, тиын, маңызды, зергер, алтын, күміс, білезік, жүзік, тиын. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы (7 минут) | Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу. Алдыңғы тақырыпты қайталайды. Үй тапрмасын тексереді.
Сабақ мақсатымен таныстыру: -Келешек жоспары туралы айтып және жазып үйренеді; -ауызша және жазбаша нұсқау бере алады
Жаңа сөздермен таныстырады: Мыс, құжат, тиын, маңызды, зергер, алтын, күміс, білезік, жүзік, тиын.
| Шаттық шеңбері әдісі бойынша бір-біріне жылы лебіздерін айтады.
Үй тапсырмасын тексертеді.
Мұғалімді мұқият тыңдайды
Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазып алады | Қолпаштау
| Слайд Оқулық 105-бет | ||
Сабақтың ортасы (7-37 минут)
| Тақырыпқа сай видео көрсетеді 1-тапсырма Ашық микрофон әдісі арқылы Интербелсенді тақтадан зергерлік бұйымдар мен заттардың суретін көрсетеді, талқыға салады.
2-тапсырма Сөйлемдерді салыстыртады, шақтық айырмашылықты көрсетеді «Есте сақтайық» айдары бойынша мұғалімд оқушыларға түсіндірме жұмысын жасайды, ережені түсіндіреді, мысал келтіргенін қадағалайды. 4-тапсырма Оқылым Мәтінді оқытады, түсіндіреді, аударуға көмектеседі Ынталандыру әдісі арқылы ҚБ қояды «өте жақсы» «жақсы» «талпын» Мұғалім оқушыларға бағыт- бағдар береді, түсінбеген тұстарына қосымша сұрақтар қойып, толықтырады. 5- тапсырма.Сәйкестендір 4-тапсырмадағы мәтін бойынша сәйкестендіреді
«Бағдаршам әдісі» арқылы
Оқушылардың жасаған жұмыстарына кері байланыс жасап, бақылап, бағалап отыру, деңгейін анықтау, қателесетін тұстарын анықтап отыру.
Мұғалім сабақты қорытындылайды. | Зергерлер туралы видеоны тамашалайды Айтылым «Сөйлесейік» Берілген сұрақтарға жауап береді: *Зергер деген- кім? Ол не істейді? *Зергер болу үшін адамға қандай қасиеттер керек? *Зергер қандай заттарды жасайды? Айтылым Сөйлемдерді салыстырып, айырмашылығын айтады. Айтылым Келер шақ жұрнақтарын таниды Бару- барады Келу- келеді Істеу- істейді Оқылым Оқушылар берілген мәтінді түсініп оқиды, аударады. Оқылым Айтылым Оқуышлар берілген кестедегі сөз тіркестерін сәйкестендіреді.
| «Бас бармақ»
Дескриптор: 1-балл: - Қойылған сұраққа жауап береді; -Өз ойын толық жеткізеді;
Дескриптор: 1-балл: - Етістіктің шақтарын ажырата алады; -Ет.келер шаққа ауыстырады;
Смайлик әдісі
Дескриптор: 2-балл: - Дұрыс оқиды; -Аударып, мағынасын түсінеді;
Дескриптор: 1-балл: -сәйкестендіреді -ақпаратты мәтіннен таба алады; «Бағдаршам» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды. | Оқулық 105- бет
https://youtu.be/76Q4Yr8Fgzk
слайд
Слайд Оқулық 105-бет
Слайд
Оқулық 106- бет
Презентациялық слайдтар
Сөздік
Оқулық 106- бет
Интербелсенді тақта | ||
Сабақтың соңы 7 минут | Үй тапсырмасын беру : 6- тапсырма |
| ||||
Кері байланыс «Білім қоржыны» | Оқушылар сабақта алған білімдерін қоржынның түсі арқылы білдіреді |
| ||||
Бағалау | Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |