«Осень 2024»

Зергерлік бұйымдар

Урок про ювелира и Ювелирные изделия,и технология изготовления цепочки.

Олимпиады: Литературное чтение 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Қысқа мерзімді жоспар№10

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім: 3. Мәдени мұра

Күні :

Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 4

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Зергерлік бұйымдар


Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.​1.​3.​1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру/болжау

Сабақтың мақсаты :

тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді/сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды/кесте толтырады/кластер құрастыру/болжай алады

Тілдік мақсаттар

Мыс, құжат, тиын, маңызды, зергер, алтын, күміс, білезік, жүзік, теңге.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу.

Сабақ мақсатымен таныстыру:

-Келешек жоспары туралы айтып және жазып үйренеді;

-ауызша және жазбаша нұсқау бере алады










Қолпаштау



Слайд

Сабақтың ортасы

(6-37 минут)


























1-тапсырма

Жұптық жұмыс

Интербелсенді тақтадан зергерлік бұйымдар мен заттардың суретін көрсетеді, талқыға салады.


6-тапсырма

Жұптық жұмыс



Мұғалім оқушыларға бағыт- бағдар береді, түсінбеген тұстарына қосымша сұрақтар қойып,толықтырады.












«Есте сақтайық» айдары бойынша мұғалімдер оқушыларға түсіндірме жұмысын жасайды, ережені түсіндіреді, мысал келтіргенін қадағалайды.


3–тапсырма. Жеке жұмыс

Мұғалім бағыт-бағдар береді










Сергіту сәті








4- тапсырма

Жеке жұмыс










5- тапсырма

Жұптық жұмыс


Оқушылардың жасаған жұмыстарына кері байланыс жасап, бақылап, бағалап отыру, деңгейін анықтау, қателесетін тұстарын анықтап отыру.

Айтылым

«Сөйлесейік»

Берілген сұрақтарды парталас досымен талқылайды.

*Зергер деген- кім? Ол не істейді?

*Зергер болу үшін адамға қандай қасиеттер керек?

*Зергер қандай заттарды жасайды?



Айтылым

Сөйлемдерді салыстырып, айырмашылығын айтады.




Қашан?



Бүгін

Алтыннан шынжыр жасаңдар

Алтыннан шынжыр жасайсыңдар

Ертең



Бүрсігүні



Арғыкүні



Айтылым

-А, -е, -й





Бару- барады

Келу- келеді

Істеу- істейді


Жазылым

«Жаттығайық»


Кеше

Кеше сендер құмыра жасадыңдар

Ертең

?

Бүрсігүні

?

Арғы күні

?




Оқылым

Оқушылар берілген мәтінді түсініп оқиды.

Зергер








Оқылым Айтылым

Оқуышлар берілген кестедегі сөз тіркестерін сәйкестендіреді.


Ойтаразы


«Менің тақырыптан алған әсерім»

Қандай ой пайда болды?

Нені

Сезіндім?

Не

Ұнады?









«Бас бармақ»

Дескриптор:

- тапсырманы орындайды






Өзара бағалау




Белсене қатысқан оқушы «алтын кілттің» иесі атанады












Дескриптор:

2-балл;

-сөйлем құрап жаазды













Дескриптор:

3-балл:

-Мәтінді оқиды

Смайликтер арқылы өз көңіл-күйлерін білдіреді.

Дескриптор:

2-балл:

-сәйкестендіреді

«Бағдаршам» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды.

Оқулық 105- бет



слайд




















Слайд


Оқулық

105- бет





Презентациялық слайдтар

















Сөздік




Оқулық

106- бет










слайд











Оқулық









Интербелсенді тақта








Сабақтың соңы

3 минут

Үй тапсырмасын беру : 7- тапсырма


Кері байланыс

«Білім қоржыны»

Оқушылар сабақта алған білімдерін қоржынның түсі арқылы білдіреді

Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.





Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Осень 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее