«Осень 2024»

"ЖОЛБАРЫС ПЕН ТҮЛКІ" (ашық сабақ)

ТҮЛКІ МЕН ЖОЛБАРЫС ЕРТЕГІСІНІҢ МАҒЫНАСЫН АША БІЛУ

Олимпиады: Литературное чтение 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Әдебиеттік оқу сабағы 2 “Ә” сыныбы Тақырыбы: «Жолбарыс пен түлкі» (ертегі)

Әдебиеттік оқу сабағы

2 “Ә” сыныбы

Тақырыбы:

«Жолбарыс пен түлкі»

(ертегі)

Психологиялық  дайындық

Психологиялық

дайындық

Жарқырап күн де ашылды,  Айналаға нұр шашылды.  Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз,  Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз.  Мақсатымыз - білім алу,  Міндетіміз - еңбектену

Жарқырап күн де ашылды, Айналаға нұр шашылды. Қайырлы күн!

Біз көңілді баламыз, Қайырлы күн!

Сәлемдесіп аламыз. Мақсатымыз - білім алу, Міндетіміз - еңбектену

Біз білімді баламыз,  Күнде бестік аламыз.  Жалқаулықты тастаймыз,  Жаңа сабақ бастаймыз .

Біз білімді баламыз, Күнде бестік аламыз. Жалқаулықты тастаймыз, Жаңа сабақ бастаймыз .

Үйге берілген тапсырманы тексеру Оқулық 22-23 бет.Жұмыстың жылуы өлеңін түсініп,мәнерлеп оқып келу

Үйге берілген тапсырманы тексеру

Оқулық 22-23 бет.Жұмыстың жылуы

өлеңін түсініп,мәнерлеп

оқып келу

Сабақтың мақсаты:  1.Ертегідегі ойды түсіне білуге және ертегіні шебер мазмұндау дәрежесінің артуына жағдай жасау,қазіргі өмірмен байланыс жасау.  2. Оқушы қиялының дамуына, көркем әдеби сөйлеу шеберлігінің дамуына ықпал ету.  3. Адам бойында жақсы қасиеттерді қалыптастыру.

Сабақтың мақсаты:

1.Ертегідегі ойды түсіне білуге және ертегіні шебер мазмұндау дәрежесінің артуына жағдай жасау,қазіргі өмірмен байланыс жасау. 2. Оқушы қиялының дамуына, көркем әдеби сөйлеу шеберлігінің дамуына ықпал ету. 3. Адам бойында жақсы қасиеттерді қалыптастыру.

Сабақтың көрнекілігі: слайд, аңдардың суреттері ,музыка. Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап,топпен жұмыс,рөлге бөліп ,мәнерлеп оқу,диалог құрау.

Сабақтың көрнекілігі: слайд, аңдардың суреттері ,музыка.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап,топпен жұмыс,рөлге бөліп ,мәнерлеп оқу,диалог құрау.

Сабақтың барысы:  Ұйымдастыру кезеңі.  Топқа бөлу: түрлі түсті қағаздар арқылы

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі.

Топқа бөлу: түрлі түсті қағаздар арқылы

ОРМАН ІШІНЕ САЯХАТ

ОРМАН ІШІНЕ САЯХАТ

1-тапсырма. -Балалар тапсырма жазылған қағазды алып, сондағы тапсырма бойынша жұмыс жасайсыңдар. І топ  Жолбарыс туралы мәлімет жинақтау. ІІ топ  Түлкі туралы мәлімет жинақтау. ІІІ топ Адам бойындағы қасиеттерді жинақтау

1-тапсырма.

-Балалар тапсырма жазылған қағазды алып, сондағы тапсырма бойынша жұмыс жасайсыңдар.

І топ Жолбарыс туралы мәлімет жинақтау.

ІІ топ Түлкі туралы мәлімет жинақтау.

ІІІ топ

Адам бойындағы қасиеттерді жинақтау

Мағынаны ашу Жақсы, ендеше барлық топ дайын болса топтың тапсырмаларын тыңдайық? Ендеше қалай ойлайсыңдар бүгінгі сабағымыз не туралы болмақ? Ой шақыру -- Дұрыс біз бүгін Асқар Лекеровтың желісімен аударылған «Жолбарыс пен түлкі» ертегісімен танысамыз.

Мағынаны ашу

Жақсы, ендеше барлық топ дайын болса топтың тапсырмаларын тыңдайық?

Ендеше қалай ойлайсыңдар бүгінгі сабағымыз не туралы болмақ?

Ой шақыру

-- Дұрыс біз бүгін Асқар Лекеровтың желісімен аударылған «Жолбарыс пен түлкі» ертегісімен танысамыз.

Оқулықпен жұмыс оқулығымыздың 24-25 ,дәптеріміздің12 бетін ашайық

Оқулықпен жұмыс

оқулығымыздың

24-25 ,дәптеріміздің12 бетін ашайық

2- тапсырма.  «Ақылыңа ақыл қос»  Ауырып ем іздегенше, Ауырмайтын жол ізде  Нақыл сөзінің мағынасын әрқайсысын өз түсініктерің бойынша айтып көріңдерші. -Оқушылар жауабын тыңдап, ойларын толықтырып дәптерлеріне жазғызу.

2- тапсырма.

«Ақылыңа ақыл қос»

Ауырып ем іздегенше,

Ауырмайтын жол ізде

Нақыл сөзінің мағынасын әрқайсысын өз түсініктерің бойынша айтып көріңдерші.

-Оқушылар жауабын тыңдап, ойларын толықтырып дәптерлеріне жазғызу.

3-тапсырма.  Балалар келесі тапсырманы да мұқият тыңдап алыңдар. Оқушыларға ергегіні оқып беру,Әр топ ертегіні рөлге бөліп,мәнерлеп оқисыңдар. Келесі топ: суретке қарап жолбарыс пен түлкі арасында диалог құрайсыңдар, ал келесі топ оқушыларым сендер осы оқиғаны ортаға шығып сахналап көрсетесіңдер. Тапсырма түсінікті болса бастаймыз……

3-тапсырма.

Балалар келесі тапсырманы да мұқият тыңдап алыңдар. Оқушыларға ергегіні оқып беру,Әр топ ертегіні рөлге бөліп,мәнерлеп оқисыңдар.

Келесі топ: суретке қарап жолбарыс пен түлкі арасында диалог құрайсыңдар, ал келесі топ оқушыларым сендер осы оқиғаны ортаға шығып сахналап көрсетесіңдер. Тапсырма түсінікті болса бастаймыз……

ОЙЫН  сабақты пысықтау   ҚАЗАҚША ?  РУССКИЙ ?  ENGLISH ?

ОЙЫН сабақты пысықтау ҚАЗАҚША ? РУССКИЙ ? ENGLISH ?

ЖОЛБАРЫС тигр tiger

ЖОЛБАРЫС тигр tiger

ТҮЛКІ ЛИСА FOX

ТҮЛКІ ЛИСА FOX

Білім кілті әрдайым жандарыңыздан табылсын!

Білім кілті әрдайым жандарыңыздан табылсын!

«Өз жетістігіңді баға» Білдім, бірақ түсіндіре алмаймын Білдім, және білгім келеді Көп нәрсе білдім, түсіндіре аламын

«Өз жетістігіңді баға»

Білдім, бірақ түсіндіре алмаймын

Білдім, және білгім келеді

Көп нәрсе білдім, түсіндіре аламын

ЖАРАЙСЫҢДАР!

ЖАРАЙСЫҢДАР!

Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Осень 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее