Бекітемін: ______________
Күні: 25.01.17
Сыныбы: 8
Тақырыбы:Жер асты сулары.
Мақсаты:Оқушылар жер асты суларының қабаттарын білулері тиіс.
Күтілетін нәтиже:Су қабаттарын ажырата алады.Жер асты су типтерін біледі.
Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер: мәтінмен жұмыс,постер жасау, сергіту сәті,
топтық жұмыс,жеке жұмыс.
Қолданылған модульдер:
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету,Оқыту мен оқудағы АКТ-ны пайдалану,оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау , талантты және дарынды балаларды оқыту.
Сабақ кезеңдері
Тапсырмалар мен сұрақтар
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау түрі
Кіріспе
Балалармен сәлемдесу.
Психологиялық ахуал орнату.
Оқушылармен амандасады, оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Сабаққа дайындық, зейіндерін аударады.
Тренинг
Тренинг «арқаға салынған сурет»
Мақсаты:Сергіту сәті арқылы оқушылардың бойларын сергіту.
Интерактивті тақтадан сергіту сәтін жіберіп,барлығының да орындауларын сұрайды.
Өзара жылы қарым-қатынас орната отырып, бойларын сергіте отырып жаттығуды орындайды.
Топқа бөлу
Стикер арқылы
Үй жұмысын тексеру
Ыстық орындық әдісі арқылы
Орындықты ортаға қоя отырып ерікті немесе нақты бір оқушыны ортаға шақыру.
Оқушылар ортағы шығып оқушылар тарапынан қойылған сұрақтарға жауап береді.
Жаңа сабақ
Тақтаға жазылған сабақтың тақырыбымен таныстырылады.
Оқушылардың назарын тақтаға аудартады.
Балалар сабақтың тақырыбымен танысады.
Топпен жұмыс
Постер жасау.
І-топ жер асты сулары
ІІ-топ Қазақстан мұздықтары.
Мұғалім әрбір топқа тарау бойынша тақырыптарды бөліп береді.
Оқушылар өздерінің бар ынталарымен жұмыла тапсырманы орындауға кірісіп кетеді.
Топтық бағалау.Бағалау критерйі бойынша «бағдаршам» әдісі
Топтық жұмыс
Картадан берілген өзендер мен көлдерді табу.
Мұғлім оқушыларға шартын түсіндіреді.Тауып кестеге түсіру.
Оқушылар көрсетілген шарт бойынша картадан іздеуге кіріседі.
Топтық бағалау.
Үйге тапсырма беру