|
| |||||||||||||||||||||||
Пәні: | Сауат ашу | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Менің отбасым. Ұ дыбысы мен әрпі. | |||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Ұ дыбысы мен әрпі жайлы танысады.Сөздер құрастырады. Ұдыбысына берілген сөздерді жазып үйренеді | |||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері
| Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||||||||||||||||||||
Дискриптор
| Сөздегі дыбыстардың түрлерін(дауысты,дауыссыз,жуан және жіңішке)анықтайды Дыбыстарды дұрыс айтады.Сурет арқылы болжайды .Сызба және сөздермен мәтінді оқиды .Сөйлемді оқып, көп нүктенің орнына тиісті әріпті қояды. | |||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||||||||||||||||||
Тілдік құзыреттілік | Ұ дыбысы мен әрпі.Жаңылтпаш айтқызу.Кейбір сөздерді орысшаға аударту | |||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Оқушы іс-әрекеті | Ресурстар | |||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут | Сыныбымыз тап-таза Бор да дайын тақтада Ойымызды жинақтап Отырайық партаға
|
Психология лық ахуал қалыптасады
|
Шаттық шебері
| |||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу | Өткен Қ дыбысын пысықтау | Өткен сабақты пысықтайды |
| |||||||||||||||||||||
| – Балалар, мен сендерге тақпақ оқимын, соның ішінде қай дыбыс жиі естіледі екен? | Сабақтың тақырыбын ашады. | . | |||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 8 минут
| ТЖ.№1 Әр отбасы мүшелеріне тиесілі заттарды сурет арқылы болжа. №2 Оқылым Ұр ұн ұт ұш ұста ұршық ұнтақ ұтқыр ұшақ ұсақ құлын құрақ ұран құмыра Нұрлан құлан құлақ Ұлан құмырсқа Ақнұр | Топпен жұмыс Таныстыры лым, оқулықпен жұмыс |
| |||||||||||||||||||||
Тілдік құзыреттілік | Ұн-мука құмыра-кувшин Ұшақ-самалёт құмырсқа-муравей |
|
| |||||||||||||||||||||
| Жаңылтпаштар жаттау Тұз – мұздай Талап – тұлпар Мұз – тұздай. Білім – сұңқар. |
|
| |||||||||||||||||||||
Сергіту сәті 1 минут
| Аққу болып ұшамыз Көлге келiп қонамыз Көлдiң бетiн құшамыз Қайта самғап ұшамыз. | Сергіту сәтіне қатысады
| Сергіту сәтіне арналған жинақ | |||||||||||||||||||||
Дәптермен жұмыс | Дәптермен жұмыс жасату | Дәптермен жұмыс жасату |
| |||||||||||||||||||||
Қызықты тапсырма 8 минут | №3 Сызба және сөздермен мәтінді оқыту. Сөйлемді оқып, көп нүктенің орнына тиісті әріпті қой. | Оқулық, дәптерлер.
| Оқулық, дәптерлер.
| |||||||||||||||||||||
Аяқталуы 16 минут | №4.ТЖ.«Біз зерекпіз» ойыны.Мен сендерге алдымен дыбыстарды, сонан соң, буынды, сөзді айтамын. Солардың ішінен ұ дыбысы бар дыбыс, буын, сөз кездескенде қолдарыңды шапалақтайсыңдар.Мысалы: 1) а,т,р,ұ,п,н,р (дыбыс) 2) на, құ, та, ұл, па, ру (буын) 3) таға,ұршық тара,ұлу, жаға,ұя, ұшақ, радио, робот (сөз)`
«Баспалдақ,Топтастыру»
| Топтық жұмыс Ойынға қатысады |
| |||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут
| Рефлексия Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Басбармақ арқылы бағалау |
|
|
Күні:24.11.2016ж |
| |||||||||||||||||||||||
Пәні: | Сауат ашу | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Менің отбасым. Ұ дыбысы мен әрпі. | |||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Ұ дыбысы мен әрпі жайлы танысады.Сөздер құрастырады. Ұдыбысына берілген сөздерді жазып үйренеді | |||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері
| Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||||||||||||||||||||
Дискриптор
| Сөздегі дыбыстардың түрлерін(дауысты,дауыссыз,жуан және жіңішке)анықтайды Дыбыстарды дұрыс айтады.Сурет арқылы болжайды .Сызба және сөздермен мәтінді оқиды .Сөйлемді оқып, көп нүктенің орнына тиісті әріпті қояды. | |||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||||||||||||||||||
Тілдік құзыреттілік | Ұ дыбысы мен әрпі.Жаңылтпаш айтқызу.Кейбір сөздерді орысшаға аударту | |||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Оқушы іс-әрекеті | Ресурстар | |||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут | Сыныбымыз тап-таза Бор да дайын тақтада Ойымызды жинақтап Отырайық партаға
|
Психология лық ахуал қалыптасады
|
Шаттық шебері
| |||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу | Өткен Қ дыбысын пысықтау | Өткен сабақты пысықтайды |
| |||||||||||||||||||||
| – Балалар, мен сендерге тақпақ оқимын, соның ішінде қай дыбыс жиі естіледі екен? | Сабақтың тақырыбын ашады. | . | |||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 8 минут
| ТЖ.№1 Әр отбасы мүшелеріне тиесілі заттарды сурет арқылы болжа. №2 Оқылым Ұр ұн ұт ұш ұста ұршық ұнтақ ұтқыр ұшақ ұсақ құлын құрақ ұран құмыра Нұрлан құлан құлақ Ұлан құмырсқа Ақнұр | Топпен жұмыс Таныстыры лым, оқулықпен жұмыс |
| |||||||||||||||||||||
Тілдік құзыреттілік | Ұн-мука құмыра-кувшин Ұшақ-самалёт құмырсқа-муравей |
|
| |||||||||||||||||||||
| Жаңылтпаштар жаттау Тұз – мұздай Талап – тұлпар Мұз – тұздай. Білім – сұңқар. |
|
| |||||||||||||||||||||
Сергіту сәті 1 минут
| Аққу болып ұшамыз Көлге келiп қонамыз Көлдiң бетiн құшамыз Қайта самғап ұшамыз. | Сергіту сәтіне қатысады
| Сергіту сәтіне арналған жинақ | |||||||||||||||||||||
Дәптермен жұмыс | Дәптермен жұмыс жасату | Дәптермен жұмыс жасату |
| |||||||||||||||||||||
Қызықты тапсырма 8 минут | №3 Сызба және сөздермен мәтінді оқыту. Сөйлемді оқып, көп нүктенің орнына тиісті әріпті қой. | Оқулық, дәптерлер.
| Оқулық, дәптерлер.
| |||||||||||||||||||||
Аяқталуы 16 минут | №4.ТЖ.«Біз зерекпіз» ойыны.Мен сендерге алдымен дыбыстарды, сонан соң, буынды, сөзді айтамын. Солардың ішінен ұ дыбысы бар дыбыс, буын, сөз кездескенде қолдарыңды шапалақтайсыңдар.Мысалы: 1) а,т,р,ұ,п,н,р (дыбыс) 2) на, құ, та, ұл, па, ру (буын) 3) таға,ұршық тара,ұлу, жаға,ұя, ұшақ, радио, робот (сөз)`
«Баспалдақ,Топтастыру»
| Топтық жұмыс Ойынға қатысады |
| |||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут
| Рефлексия Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Басбармақ арқылы бағалау |
|
|