Ашық сабақ Мерзімі: 24.11.2016 ж 6 «Ә» сыныбы | Сабақ №12
| Тексерілді ______________ | Сабақта 7 модульдің қамтылуы |
Пәні Пән мұғалімі | информатика Мейрахатқызы Назген |
|
|
Тақырыбы | Циклдық алгоритмдер |
|
|
Мақсаты | Циклдік алгоритмдерді құру кезінде есепті жүйелеу арқылы шешіп, ойлау қабілеттерін дамыту. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
|
|
|
Әдістері | Электронды тест, детальдарын қосу, ойлан, бірік бөліс,сергіту сәті, тазалық кері байланыс,пайымдау сұрақтары, илюстрациялық суреттер, сұрақтары бар қорап. |
|
|
Ресурстар | АКТ, ЭО, слайд, плакат, үлесітірмелі қима қағаздар,постер, стикерлер, html электронды тест. |
|
|
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
|
Кіріспе
| Сабақтың жоспары:
I Ұйымдастыру кезеңі II Білу.Электрондық тест (html) III Түсіну. ЭО. Суреттеу әдісі, оқулықпен жұмыс. IV Қолдану.»Ойлан, бірік, бөліс» әдісі V Сергіту сәті. Көз жаттығулары VI Талдау. Илюстрациялық суреттер. «Детальдарын қосу» әдісі VII Жинақтау. Пайымдау сұрақтары VIII Қорытынды. «Сұрақтары бар қорап» VIIII Бағалау.Үйге тапсырма. Кері байланыс. «Тазалық» әдісі
Сәлемдесу, түгендеу, жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу(жыл мезгілдеріне байланысты және алгоритм түріне байланысты)
|
• Дербес жұмыс жасауы • Жұпта жұмыс жасауы • Практикалық білімі • Информатикалық терминді пайдалану.
толтырады | 1.«Диалогтық оқыту» 2.«Сыни тұрғыдан оқыту» 3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау 4.« АКТ» 5.« Оқытудағы басқару және көшбасшылық»
|
Білу Тест(html)
| Электронды тест тапсырмасы. Тест тапсырмасы компьютерде орындалып, бірден жауабы шығады, тест 8 сұрақтан тұрады. |
Оқушылар үй жұмысы бойынша электронды тест сұрақтарына жауап береді.
Топ басшысы бағалау парағын толтырып отырады. | |
Түсіну Тақырыпты оқушылар өздері меңгеруіне мүмкіншілік беру. | ЭО бейнеролик, жаңа сабақты суреттеу әдісімен түсіндіру. Оқулықпен жұмыс(жұптасып оқу) | Оқушылар жаңа сабақ бойынша ЭО бейнероликтен мұқият тыңдау.Суреттеу мысалдарына назар аудару. |
|
Қолдану Топтық тапсырма | «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі арқылы екі топқа тапсырмалар беріледі: 1 Циклдық алгоритм тобына: Автобус режимінің циклмен орындалуын постерге түсіру. 2 Тармақталған алгоритм тобына: Тәулік режимінің циклмен орындалуын постерге түсіру. | Топтар бірлесіп циклдық алгоритм құрады. |
|
Сергіту сәті | Көзга арналған жаттығулар
| Көз жаттығуларын слайдқа қарап қайталайды |
|
Талдау Сыни ойлауын дамыту. Анықтама тұжырымдайды, ережелерді нақтылайды. | Ильюстрациялық суреттер. Детальдарын қосу | Слайдта көрсетілген суреттерге 2 топ алгоритм құрап, детальдарын қосу. |
|
Жинақтау
| «Пайымдау сұрақтары» Оқушыларды ой-толғаныс жасауға итермелейтін сұрақтар қою: Сабақта не маңызды болды, не қызық болды, жаңадан не білдіңдер, не үйрендіңдер т.с.с. Бір сұраққа бірнеше оқушы жауап беруі мүмкін. | Оқушыларға сұрақ қою және олардың жауаптарына қарай әрекет ету .
|
|
Қорытынды
| «Сұрақтары бар қорап» әдісі арқылы қорытындылау. | Оқушылар қорапқа бүгінгі тақырып бойынша сұрақтар жазып саалады, ол қорап келесі сабақтың басында қаралады.
|
|
Бағалау | Формативті, жинақтық бағалау. | Бағалау парағы бойынша бағалау. |
|
Үй тапсырмасы | 3.5 Циклдық алгоритмдер.Бір мысал есеп құрап келу. | Үй тапсырмасын күнделікке жазып алу. |
|
Кері байланыс
| «Тазалық» кері байланысы
| Тақтадағы «Тазалық» суреттеріне стикерге бүгінгі сабақта қандай нәтиже шығарғандарын білдіреді. |
|