Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: 3.8.Сызықтық алгоритмдерді программалау
Бөлім: | 3-бөлім. «Рython тілінде программалау» |
Педагогтің аты-жөні: | Молдабергенов Мақсат |
Күні: | 06.03.2024 ж. |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | 3.8.Сызықтық алгоритмдерді программалау |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 6.3.2.1 Рython тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: Программа құрастыру үшін қандай білім мен дағды қажетті екенін біледі. Көптеген оқушылар: Сызықтық құрылымдағы программаны құру қадамдарын пайдаланып, мысалдар келтіреді. Кейбір оқушылар: Сызықтық алгоритмдерге программа жазады. |
Құндылықтарға баулу: | Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, қарым-қатынас жасау қабілеті, жауапкершілігі артады. 1. «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идея бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығы қалыптасады. 2. Ынтымақтастық: топтық жұмыс барысында жылулық қарым- қатынастар дамиды, ынтымақтастық дағдылары қалыптасады және сындарлы көзқарас дамиды, қарым-қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілеті дағдыланады. 3. Академиялық адалдық: өзгелердің идеялары мен ойларын құрметтейді, яғни академиялық адалдық принциптерін сақтайды. 4. Өмір бойы оқу, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік дағдысы қалыптасады. |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы Үй тапсырмасы 7 мин. | 1.Оқушылармен амандасу. 2. Жағымды ахуал қалыптастыру («Қолшатыр» әдісі) 3. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру. 3. Топқа бөлу 4. Өткен сабақты пысықтау «Тарсия» әдісі. | 1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Топтық жұмыс | ҚБ: «Жетондар» арқылы бағалау
| Интербелсенді тақта, таратпа қағаздар, жетон
| ||
Жаңа сабаққ 5 мин
| Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Бейнеролик көрсету, түсіндіру арқылы жаңа сабақты меңгерту
| Мұғалімді тыңдау, қойылған сұрақтарға жауап беру, белсенділікті арттыру | ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» , «Тамаша!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. | Интербелсенді тақта, X-mind бағдарламасы, Жасанды интеллект элементтері
| ||
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 25 мин. | Постермен жұмыс. Жаңа алынған білімдерге байланысты тапсырмалар орындату (Блок-схема)
| №1 тапсырма. Топтық жұмыс - Әр топ берілген тапсырмаға сәйкес топтық, жұптық жұмыстар жасайды, - Постермен жұмыс жасайды Топ ішінде пікір алмасады. - Топтар арасында талқылау жұмысын жүргізіп тапсырманы бірлесе орындайды
| Дескриптор: Жалпы – 5 балл.
| Интербелсенді тақта, А3 қағазы, маркер
| ||
Сергіту сәті 1 мин
| «Нейро жаттығулар» | | | Түрлі-түсті А4 қағазындағы суреттер | ||
| Практикалық жұмыстар орындатату.
| №2 тапсырма. Жұптық жұмыс
| Дескриптор: Жалпы – 3 балл. 1. А айнымалысын енгізеді 2. Берілген өрнекті Python тілінде жазады 3. Нәтижені экранға шығарады | Интербелсенді тақта / компьютер
| ||
| Төмендегі программа кодының синтаксисіндегі қателерді анықтаңдар. Бұл программа нені есептейді? Өз ұсыныстарыңды айтыңдар. | №3 тапсырма: Жеке жұмыс.
a = int(input() b = int(input)) c = int(input()) v := a * b c S = 2 (a * b + b * c + a c) print( V, , S)
| Дескриптор: Жалпы - 2 балл.
| Оқулық, жұмыс дәптері | ||
| | |||||
Сабақтың соңы. Бекіту тапсырмасы. Рефлексия 6 мин. | «Блок-схема» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, керібайланыс жасау арқылы анықтайды
| Сабақты бекіту. Сабақты қорытындылауға арналған бекіту сұрақтары беріледі.
| Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллын қойып бағалайды. Сонымен қатар, оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы әр топтың жалпы жинаған ұпайларына қарап жеңімпаз топты анықтау |
| ||
Үй тапсырмасы 1 мин | §13, жұмыс дәптері,100 бет | | |
|