1 | Сыныбы | 3 «А» | ||
2 | Пәні | Дүниетану | ||
3 | Мақсаты |
| ||
4 | Сілтеме | Дүниетану оқулығы | ||
5 | Оқыту нәтижесі | Өсімдіктердің тіршілік ортасы , адам өмірі мен жануарлар тіршілігіндегі маңыздылығы , өсімдіктерді қорғаудағы адам әрекеті туралы біледі. | ||
6 | Түйінді идея | Қай тіршілік ортасы ең жақсы? | ||
7 | Сабақ түрі | Аралас сабақ | ||
8 | Модульдер | Бағдраламаның 7 модулі | ||
9 | Әдіс-тәсілдер | «Өсімдік әліппесі»,«Галлереяны шарлау», «Шеңбер бойымен әңгімелету», «Сәйкестендіру тест», Суреттер сөйлейді», «Қабырғадағы жазу», «Дұрыс» және «Қате» тұжырымдамасы | ||
10 | Ресурстар | Бағалауға қажетті заттар, кеспе суреттер | ||
№ | Кезеңдері | Әдіс-тәсілдер | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
1 | Ұйымдастыру | Шаттық шеңбері | Психологиялық дайындық | Әнұран Шаттық шеңберге тұрады. |
|
| Топқа бөліну | Топ аты жазылған суреттерді тарату
| Оқушылар Біржылдық өсімдіктер Екіжылдық өсімдіктер Көпжылдық өсімдіктер деген топтарға бөлінеді. |
| Ойашар | «Өсімдік әліппесі» | Әліпби ретімен 2 мин өсімдік аттарын жазып шығу | Топпен ақылдасып жазады |
2 | Үй тапсырмасын тексеру | «Шеңбер бойымен әңгімелету» Бағалау «Бағдаршам» арқылы
«Сәйкестендіру тест» | Әр топқа дайындалуға Уақыт беру
Топқа тапсырма беру
| Әр топ өз тобына қатысты мәліметтерді шеңбер бойымен әңгімелейді
Әр топ сәйкестендіреді. Өзара бағалайды.
|
3 | Білімді белсендіру | «Қабырғадағы жазу» | Әр топтан оқушылар қабырғадағы іс-әрекеттерді аралап, ұнағанын алады.
-Мен уақытымның көп бөлігін суда өткіземін -Мен күнге күйгенді жақсы көремін
| Сынып қабырғаларындағы карточканы алады. |
-Ылғи салқын, самал желді аңсаймын. | ||||
4 | Сабақтың мақсаты мен міндетін қою. | «Галлереяны шарлау» | Өзекті сұрақ «Тіршілік әрекетінің қайсысы қолайлы?»
«Көңілді смайлик» арқылы бағалау
| Оқушылар екі-екіден суреттерді қарап, қай жерлерде өсетінін анықтайды. |