Пәні: Қазақ тілі Сыныбы: 3 «А» | Күні: 18.10.13. Тақырыбы: Хат жазып үйренеміз | ||
Мақсаты:
| Оқушыларға хат жазу үлгісін көрсете отырып, айтпақ болған ойын әзілмен жеткізе білуге үйрену, сауатты жаза білу. | ||
Күтілетін нәтиже: | A) Жаттығуларды көшіреді. B) Достарына хат жаза біледі. C) дәрежесі жоғары сұрақтарға жауап береді. | ||
Керекті жабдықтар: | Қазақ тілі, Жалпы білім беретін 11 жылдық мектептің 3-сыныбына арналған оқулық/ Ж.Қ Балтабаева, М.Қ. Солтанғазина, Ф.С Лекерова – Алматыкітап баспасы 2013 «Қазақ тілі» Әдістемелік нұсқау, Ж.Қ Балтабаева, М.Қ. Солтанғазина, Ф.С Лекерова жұмыс дәптері,кері байланыс парақтары. Маркер,карандаш, плакат, стикер, смайлик. | ||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті | |
Кіріспе
|
Ауызша волейбол ойыны. Мақсаты: Өзінде бар жақсы қасиеттерді бағалай білуге,өзінің қасында жүрген адамдардың жақсы қасиеттерін білуге ,бір-бірін терең түсінуге арналады Допты бір-бірне берген кезде балалар адамгершілік қасиеттер туралы айтулары керек. Мысалы: шыншылдық: мейірімділік; адамдық; адамгершілік әділдік; кішіпейілдік; батылдық; ұстамдылық; жанашырлық. Өзінде басым қасиетті айта білулері қаралады. Сұрақты ұстап ал әдісі.
| Оқушылар ортаға шығып, шеңбер құрады.
Топ мүшелері қойылған сұрақтарға жауап береді. Өздері де мағыналы сұрақтар қойып үйренеді. | |
Тұсаукесер | Он сұрақ әдісі
| Психологиялық ахуал қалыптасады. | |
Негізгі бөлім | Өткен тақырыпты қайталап өттік. Әңгімелеу мәтінінің не екенін білеміз, бүгінгі тақырыбымыз пайымдау мәтіні. Оқулықпен жұмыс.
Пайымдау мәтіні дегеніміз оқиға не құбылыстың себебін дәлелдейтін мәтін. Топқа тапсырма. Топпен жұмыс . Кітапхана сөзін топтастыру. Дәптермен жұмыс. 2-жаттығу. Көшіріп жаз кітаптың пайдасы қалай дәлелденген. Сергіту сәті. Би Араласып кеткен оқиғалар стратегиясы. Мәтіндегі сөйлемдерді қиып, бөліп араластырып, оқушыларға мәтін құрастыру тапсырмасын беру. Формативті бағалау. Басбармақ 3-жаттығу. Кітап оқудың пайдасы туралы пайымдау мәтінін жаз. |
Жаттылуларды орындайды. Топпен жұмыстанады.
Сергіту сәтінде белсенділік танытады. | |
Қорытынды.
| Венн диаграммасы. Әңгімелеу мәтіні Пайымдау мәтіні |
| |
Үйге тапсырма | РАФТ , роль кітап
| Балалар үй тапсырмасын күнделікке жазады. | |
Бағалау Кері байланыс жазу. |
Смайлдар арқылы кері байланыс орнату. |
Кері байланыс парағын толтырады. |