Сабақ тақырыбы | Қошақаным сүйкімді |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.1.5.1. тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну,сұрақтар қою және сипаттау |
2.2.3.1 Тілдік нормаларды сақтай отырып ,белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну. | |
2.2.6.1 салыстыру негізінде ақпарат,кейіпкер,оқиға туралы қарапайым ой-пікірін айту | |
Сабақтың мақсаттары: | Барлығы:ақпарат кейіпкер,оқиға туралы қарапайым ой-пікірін айтады |
Көбі:. тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну,сұрақтар қою және сипаттайды | |
Кейбірі: белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсінеді. | |
Күтілетін нәтижелер: | Қазақ тілінде үй жануарлары туралы айтады,қошақанды сипаттайды. |
Жаңа сөздер | Қошақан ,құлыншақ,сүйкімді. |
Сабақта қолданылатын материалдар: | Интерактивті тақта, слайдттар, «жануарлар әлемінде» бейнебаяны,үй жануарларының суреттері, «Қошақаным қайда екен? Әннің үнтаспасы ,түрлі-түсті қарындаштар,фломастерлер, А4 парағы , желім қағаздар. |
Оқыту әдістері: | Түсіндіру,сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбері» тренингі, «Аквариум» тәсілі,диалог, «Бағдаршам»тәсілі, топтық жұмыс,сергіту жаттығуы |
Дереккөздері: | Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік. |
Тапсырмалар
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу | Оқушыларды « Шаттық шеңберге» тұрғызу,сәлемдесу ,жоқ оқушыларды түгендеу. | Оқушылар «Шаттық шеңберге « тұрып мұғаліммен сәлемдеседі.Бір-біріне сәттілік тілейді. |
Өткен сабақты тексеру | Өткен сыныптан өткен тақырыптарды қайталатамын.Кемшіліктерді анықтап, түзетемін, бағалаймын. | Тапсырманы айтады, тапсырма бойынша сұрақтарға жауап береді. |
1.Қызығушылықты ояту | Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында интерактивті тақтадан «Жануарлар әлемінде» бейнебаянын көрсетеді.- Балалар біз нені тамашаладық? Сендер қандай үй жануарларын білесіңдер? Үй жануарлары қайда мекендейді? Үй жануарларының жабайы жануарлардан ерекшелігі неде? | Оқушылар бейнебаянан не көргенін айтады,сұрақтарға жауап береді. |
2.Мағынаны тану | 1. Сөздікпен жұмыс. А) Интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырамын, аудармасын айтамын. Оларды оқимын, оқушыларға қайталатамын. | Тыңдалым.Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды.Айтылым.Дұрыс айтылуымен ауызша жаттығу жүргіземін. |
Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын. | Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды. | |
2.Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым.Оқулықтағы тыңдалымға арналған мәтінді тыңдатамын. Сөздердің мағынасын түсіндіремін. | Тыңдалым. Мәтінді мұқият тыңдайды. Жаңа сөздерді қайталайды. | |
3.Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А) Айтылым.Оқулықтағы 1-тапсырманы орындатамын. | Айтылым. Сұраққа жауап береді. | |
Ә)Жазылым.Оқулықтағы 2-тапсырманы орындатамын.
Б)Оқылым. Оқулықтағы 3- тапсырманы орындатамын.
4.Жаттайық! айдарымен берілген өлеңді,мәнерлеп оқуға машықтандырады. | Жазылым.Көп нүктенің орнына қажеті әріптерді жазады.
Оқылым. Суретердің орнына қажетті сөздерді қойып оқиды. Айтылым. Өлеңді тыңдайды, мәнерлеп оқиды,жаттайды. | |
4. Сергіту сәті.Үнтаспадан әнді тыңдатамын.оқушыларға «Қошақаным қайда екен» әнін үйретемін. | Бірге айтады | |
3. Ой толғаныс | «Аквариум»тәсілі бойынша «Менің қошақаным» тақырыбында диалог құрғызамын. | Айтылым. Екеуара бірігіп диалог құрады |
4. Бекіту | Оқулықтағы 4-тапсырманы орындатамын.
| Айтылым. Тапсырманың шартын орындаймын. |
«Есте сақта!» айдарымен ерілген сөйлемдерді оқиды.талдайды. |
| |
5. Бағалау | Формативті бағалау. Оқушылардың бағалауы бойынша өз ойын айтып, қорытынды бағаны өзім қоямын | « Жеке әңгіме» техникасы бойынша бағаланады. |
6. Үйге тапсырма | Жазу дәптермен жұмыс. |
|
7. Рефлексия | Түрлі смайликтер таратып беремін. | Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтерді көрсету арқылы көңіл күйлерін білдіреді. |