Сынып: | 11 | |||
Өткізілетін күні: | 23 қазан | |||
Сабақ: | қазақ тілі | |||
Тақырыбы: | Сарыарқа туралы не білесің? | |||
Мақсаты: | Қазақстанның экономикалық аймақтарына байланысты білімдерін толықтыру. | |||
Міндеті: | 1. Оқушылардың білім дағдысын қалыптастыру, салалас құрмалас сөйлемді еске түсіру; 3.оқушылардың дүниетанымын кеңейту ,логикалық ойлау қабілетін дамыту; | |||
Құрал-жабдықтар : | интернет ресурстары, кестелер | |||
Сабақтың барысы: | ||||
Сабақ кезеңдері | Жұмыс түрлері | Мұғалімнің қызметі | Оқушының қызметі
| |
Ұйымдастыру кезеңі | Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
| Жағымды психологиялық жағдаят: Қайырлы таң, досым! Қайырлы күн болсын! Қайырлы күніміз | Оқушылар: - Сәттілікке толсын!
| |
Білімдерін актуализациялау | Сабақ мақсаттарымен танысу.
| Оқушыларды сабақтың мақсатын анықтауға бағыттау | «Сарыарқа» әнін тыңдайды. Сабақтың мақсаты мен міндетін анықтайды. | |
Жаңа тақырыпты қабылдауға дайындау | Сыни тұрғыдан ойлау, жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. |
| Оқушылар білетінін шеңберге жазады, ал білгісі келетінің сыртына жазады.Берілген тапсырманы ортаға салып талқылайды | |
Жаңа тақырыпты меңгеру | Жеке жұмыс, мәтінмен жұмыс | Мәтінді мәнерлеп оқыту, үзілген жерден оқуды жалғастыру.
| «Оқылым кезіндегі саяхат» әдісі Оқушылар естіген мәліметтерді жазып отырады. | |
Сөйлемдердің бір сыңары оқылғанда, екінші сыңарын келесі оқушы тұрып оқу керек. | «Сыңарыңды тап» әдісі
| |||
Семантикалық карта беріледі. | «Сарыарқа» күйі орындалған кезде, оқушылар тапсырма орындайды. | |||
Бекіту | Жұптық жұмыс | Оқушылардың жауаптарын бақылау | «Ыстық орындық» әдісі Жұбы кезекпен 3 сұрақ қояды, ал кейіпкер жауап беруі керек. | |
Бағалау | Түрлі түсті стикрлер | Тақырыпты түсіну дәрежесін бағалау | «Рефлексия пирамидасы» әдісі Пирамиданы толтырып, тақырыпты түсінген деңгейін көрсетеді. | |
Үйге тапсырма. | Шығармашылық тапсырма. | Тапсырманы түсіндіру | Тапсырманы күнделікке жазады. Мәтін бойынша диалог құрастыру |