Пән: Алгебра
Сынып: 7 сынып
Сабақтың тақырыбы: Қатынас
Мақсаттары:. Қатынас тақырыбы мен қасиеттері туралы білім беру.Өз ойларын жетік пайдалануға дағдыландыру
Күтілетін нәтиже : Тақырыптың мазмұнын талдайды,пікірлерін дәлелдейді, тапсырмаларды орындайды.
Қатынас туралы біледі, есептер шығаруда қатесіз пайдаланады біледі
Модульдері: АКТ, СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)
Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)
Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары
Әдіс тәсілдер: Кім жылдам, Жигсо,Тест
Сабақ кезеңдері | Уақыт
| Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
|
Білім
Қызығушылық тарын ояту | 2мин | Кім жылдам Интерактивті тақтаға «Қайталау–оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі,
| Интерактивті тақтадағы сұрақтар арқылы оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады. | Оқушылар интерактивті тақтадан кез-келген ұяшықты таңдайды да,топ мүшелері кезектесіп жауап береді. Оқушылар еске түсіреді, талдайды.
| АКТ |
Түсіну | 7мин | Постер арқылы жаңа тақырыпты өткен тақырыппен байланыстыру | Мұғалім оқушыларға тапсырмалар береді олар түсініктерін қағазға салу керек , постер арқылы қорғайды | Күз туралы ойларын постерге салу керек, түсінікетерін постер арқылы қорғап айту крек | ЖТ ЖЕ |
Қолдану | 10мин | 3 сынптағы өткендерді қайталау | Қысқашы кітаппен жұмыс Топқа жаттығу жазғыу арқылы граматикалық жазуларын байқау | Топ бойынша тапсырмаларды орындайды, тапсырмалар қолданады | СТО |
Сергіту сәті | 1 мин | Танцующий человек под дерево | Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау | Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. | АКТ |
Талдау | 15мин | Жаңа тақырыпты Жигсо әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырма береді. І топ: І жағдай ІІ топ: ІІ жағдай ІІІ топ: ІІІ жағдай 4- сарапшы
| Топтағы бір нөмірлі балалар бір мысалды қарастырып, бірге отырып талқылап, өз топтарына келіп түсіндіреді
| Сыныптағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп отырады. Топтық талқыға салады,ойланады.Өзгелерді тыңдай отырып , өз білімін толықтырады. Ізденеді. І топ : І жағдай – Қатынас ІІ топ: ІІ жағдай –Пропрорция 3 топ ІІІ жағдай.- Пропорцияның негізгі қасиетіҮш сандық нөмер. Тапсырмаларды орындап қағазға жазады.
|
|
Жинақтау | 5мин | Әр топқа деңгейлік тапсырмаларды тест түрінде беріледі.
| Топ жетекшілеріне топ мүшелерін бағалау үшін критерийлер беріледі. | Оқушылар тест шешіп, критерий арқылы топ жетекшісі топ мүшелерін бағалайды, топ жетекшісін топ мүшелерінің бірі бағалайды.
|
|
Бағалау | 2 мин | Критерийлер арқылы бағалау | Постерлер астына смайлик жапсыру арқылы топтар ақылдасып,басқа топтарды бағалады.Топ жетекшісі өз топ мүшелерінің жұмысын бағалайды.Топтық жұмыстардың жиынтық бағасы қойылады. | Өзін –өзі бағалау, топтық , жұптық бағалау |
|
Рефлексия | 2 мин | Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну |
|
|
|
|
|
|
|
|