Сынып: 5 Күні:
| Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||
Мектеп | Алматы болысы Балқаш ауданы Көкжиде орта мектебі | ||
мұғалім | Абитбекова Жанар Санаккызы | ||
Сабақтың тақырыбы | Ондық бөлшектерді оқу және жазу.. | ||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.1.13 ондық бөлшек ұғымын меңгеру; 5.5.2.5 ондық бөлшектерді оқу және жазу; 5.1.1.14 ондық бөлшек түрінде жазылған сандардың теңдігін түсіну, мысалы, 1,3 және 1,30; 5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру | ||
Сабақтың мақсаттары | Ондық бөлшектерді оқу, жазу тақырыбын тиянақтау, білімдерін тексеру, есеп шығару арқылы ойлау қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылықтарын аттыру | ||
Жетістік критерийлері | Ондық бөлшектер ұғымын енгізу, ондық бөлшектерді оқуға және жаза білуге жағдай жасау; тақырып мазмұнын өздігінен ізденіп, топ жұмысына белсене араласып, өзін өзі реттеуді қалыптастырады; оқушылар алған білімдерін тиянақтауға, пысықтауға, өздіктерінен жұмыс жасай білуге үйренеді; есеп шығару, салыстыру, талдай білу дағдылары қалыптасады; Координаталық сәуленің бойында нүктелерді кескіндеуді үйренеді | ||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||
Пәнаралық байланыс | Сурет өнер | ||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | ||
Тілдік құзыреттілік | Табиғатқа саяхат. . | ||
Сабақ барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы
|
Ынтымақтастық атмосферасы мен көтерінкі көңіл-күй: ... Топқа бөлу: ..Фигуралар арқылы. Зейінді шоғырландыру: ... |
Шаттық шебері
| |
Сабақтың ортасы
| «Миға шабуыл» стратегиясы. Үй тапсырмаларын оқушылар өзара сұрақ қою және тақырыпты мазмұндау Ондық бөлшектің бөлшек бөлігінің цифрлары ондық таңбалар деп аталады. Мысалы: 5,128, мұндағы 1, 2, 8 цифрлары –ондық таңбалары Жай бөлшекті ондық бөлшек түрінде жазуға болады. Мысалы:
1-тапсырма .Екі топқа.Ондық бөлшектерді жазыңдар: 1) бес бүтін оннан екі; 2) үш бүтін жүзден елу бес; 3) он бүтін мыңнан он алты; 4) бір бүтін он мыңнан жеті жүз сегіз.Екі топ бір-бірінің жазған сандарын текесреді 2-тапсырма. Төмендегі сандардан I топ. жай бөлшектерінен ондық бөлшекке айналатынын; ,,,,,,, I топ. ондық бөлшекке айналатын 2 жай бөлшек ІІ топ ондық бөлшекке айналмайтын 2 жай бөлшекке мысал келтіріңдер. , , , , , , , , Жауаптары:
Оқулықпен жұмыс. Есеп № 735 ауызша
Есеп № 736 Топпен орындау. Ондық бөлшек түрінде жазуға болатын жай бөлшектерді теріп жазыңдар.Оларды ондық бөлшек трүрінде жазыңдар.
Есеп № 737 Жұппен орындау. Жай бөлшек түрінде жазыңдар: 0,3; 0,01; 0,21; 0,101; 0,813; 0,997; 0,7; 0,09; 0,83; 0,011; 0,013; 0,007.
Есеп № 738 (Адасқан сандарды тап)
Ондық бөлшекке айналатындар Ондық бөлшекке айналмайтындар
|
Bilimland ресурсынан таныстырылым, оқулықпен жұмыс | |
Сергіту сәті
| Орнымыздан тұрамыз, Алақанды ұрамыз. Бiр отырып, бiр тұрып, Тез шынығып шығамыз. | Сергіту сәтіне арналған жинақ | |
Аяқталуы
Қызықты тапсырма
| . Ондық бөлшекті жай бөлшек түрінде жаз:
|
Оқулық, дәптерлер.
| |
Сабақтың соңы
| Кері байланыс.
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
(Берілгені, табу керек, шешуі, жауабы деген этаптарын толық анықтай алуы)
|
Смайликтер | |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
| Математика сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |