«Осень 2024»

Нүкте. Сызық. Сәуле.

Материал по математике для 1 класса. На казахском языке.

Олимпиады: Математика 1 - 11 классы

Содержимое разработки

Пән: Сиқырлы математика

Мектеп: «Ынтымақ» жалпы орта мектебі

Сынып: 1 «Ғ»

Мұғалімнің аты-жөні: Пернебаева С.

Күні: 07.03.2018

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Нүкте. Сызық. Сәуле


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

1.3.1.2** геометриялық фигураларды (нүкте, түзу, қисық, сынық сызықтар, тұйықталған және тұйықталмаған сызықтар, кесінді, сәуле) туралы түсінігі болу және оларды ажырата білу.


Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: нүкте, сәуле, түзу, кесінді туралы түсінеді.

Көптеген оқушылар: нүкте, сәуле, түзу сызықтарды ажырата алады.

Кейбір оқушылар: заттардың белгілеріне сәйкес жиындарға біріктіруін талқылап, дәлелдейді.


Бағалау критерийі:

Геометриялық фигураларды нүкте, түзу және қисық, сынық сызықтар, сәуле, бұрышты бір-бірінен ажырату және атау.


Тілдік мақсаттар



Пәнге қатысты лексика мен терминалогия:

Нүкте, сызық. Сәуле, тұйықталған сызық, тұйықталмаған сызық, бұрыш, бас әріптер.


Құндылықтарды

дарыту

Сыйластық қарым-қатынасқа тәрбиелеу. Жағымды эмоция қалыптастыру.

Пәнаралық байланыстар

Бейнелеу, сауат ашу.

АКТ қолдану дағдылары

Слайд, суреттер

Бастапқы білім

Пішін, түс, өлшемдерді ажыратады.

Сабақтың барысы



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеті

ресурстар

Сабақтың басы

4-мин

Ұйымдастыру кезеңі


Ынтымақтастық атмосферасын құру


Психологиялық ахуал

Шаттық шеңбері

Күлімде күн, күлімде,

Күлсін барлық бала шат!

Берекелі бүгіндей,

Бейбіт болсын болашақ!



Шаттық шеңбері










Сабақтың ортасы

5-мин





























7-мин

























Сергіту сәті

3-мин



6 -мин



















Жаңа тақырыпты слайд арқылы түсіндіру.(топтық жұмыс)

Қоршаған ортаны сызықтар мен нүктелер арқылы

бейнелеуге болады. Нүкте мен сызық қарапайым геоме-

триялық фигуралар.

«Кім тапқыр» әдісі арқылы суреттен нүктелер мен сызықтарды тап.



Дескриптор

-сызық пен нүктелерді ажырата алады

Қ.Б. «От шашу»


2-тапсырма: Сызықтар түзу және қисық болады.

«Сурет сыры» әдісі арқылы сызықтарды пайдаланып

сурет сал деген нұсқау беру.

Дискрептор:

- фигуралар арасынан түзу, қисық сызықтарды табады

-сызықтарды атайды

Қ.Б. «Смайликтер»


Орнымыздан тұрамыз

Алақанды ұрамыз

Бір отырып, бір тұрып

Тез шынығып шығамыз

Жеке жұмыс: «Кім жылдам» әдісі арқылы суретпен есептер шығару.




















суреттер















































күлегештер









Суреттер, оқулық

















Сабақтың

соңы

5-мин





Жеке жұмыс. Нүктелер мен сәулелерді ата



Қ.Б: Смайлик

Сурет

















күлегеш

Саралау– оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Топтық жұмыс

Қабілеті төмен оқушылар:

- нүкте мен сызықты тап.


Қабілеті орташа оқушылар:

- тұйықталмаған сызықтарды сыз.


Қабілеті жоғары оқушылар:

- екі нүкте арқылы сәуле сыз және әріптермен белгіле.


«Бағдаршам», «Жұлдызша», «Басбармақ», «Смайлик».




Мектеп ережелерін ұстану, үшкір заттарды бір-біріне сермемеу, оқушы ережесін сақтау.






Сабақ бойынша рефлексия



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:


2:


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады(оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?


1:


2:


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Осень 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее