Қысқа мерзімді жоспар мектеп: Саурық батыр ОМ Күні: 12.12.2017 Мұғалімнің аты-жөні:Адыбаева Зинагуль Сынып: 6 қатысқандар: қатыспағандары | |||
Сабақтың тақырыбы:
| «Қола дәуіріндегі Қазақстан» тарауын қайталау | ||
Сабақтың мақсаты
| Оқушыларға қола дәуіріндегі Қазақстан тарауы бойынша алған білімдерін жинақтап қорытындылау. Оқушылардың білім деңгейлерін анықтау | ||
Бағалау критерийі
| Қола дәуірнің адамзат тарихында алатын орнын,маңызын түсінеді, | ||
Тілдік мақсаттар | Негізгі терминдер:абыздар Талқылауға берілетін сұрақтар: Қола дәуірі туралы не білдік? | ||
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік ел» құндылықтарының бірі: Жалпыға бірдей еңбек қоғамы
| ||
Пәнаралық байланыс | География,әдебиет
| ||
Тақырып бойынша алдыңғы білім
| Қола дәуірі туралы біледі | ||
Сабақ барысы
| |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер | ресурстар | |
Сабақтың басы 5 минут
| І.Ұйымдастыру сәлемдесу б) сабаққа дайындығын тексеру в) оқушылар назарын сабаққа аудару . Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру1.Шаттық шеңбері «Жүректен жүрекке» Үй тапсырмасын сұрау Өткен тақырып бойынша «бір сөйлем» әдісімен үй тапсырмасы тексеріледі. Егер бірін- бірі қайталайтын болса, барлығы сандарын соғады, егер дұрыс болса қол шапалақтайды. Өткен тақырыпты пысықтау |
| |
Сабақтың ортасы
30 минут
|
.“Айтылғанды қалпына келтір” ойыны. жауапты жоқ Кезең шарты: әр топқа кезекпен үш – үштен тоғыз сұрақ қойылады. Бірінші топ жауап бермесе келесі топ жауап беруге болады. 1 - топ: - 1.Қола дәуірінде адамзат баласы металл өңдеуді игерді ( келісемін) – 2.Қола мыс пен қалайының қосындысы ( келісемін) – 3. Қола дәуіріндегі петроглифтерде аң аулау сәттері мен сарай өмірін бейнелеген (келіспеймін) 2- топ: 1. Қазақстан жеріндегі қола дәуірі б. з. б. 2 мыңыншы жылдық – б. з. б. 8 ғасыр аралығын қамтиды келісемін) – 2. Тұрмыста тұңғыш пайдаланған металл – күміс ( келіспеймін) 3. Қола дәуіріндегі ыдыс жасаудың ең бір өрістеген кезі еді (келісемін) 3 - топ: -
3.Қола дәуіріндегі шаруашылықтың негізгі түрі – терімшілік ( келіспеймін Берілген тапсырмаға мәтін құра 1 топ Андрон мәдениеті туралы не білдім? 2 топ Беғазы –Дәндібай мәдениеті 3 топ Қоладан жасалған еңбек құралддары және кен орындары Бағалау: топтар өзара бағалау ҚБ тапсырмасы Тапсырма Төменде берілген наным-сенімдердің анықтамасын сипаттаңыз. 1.Тотемизм – 2. Анимизм – 3. Фетишизм – 4. Магия Дескриптор Білім алушы - тотемизм ұғымының анықтамасын жазады; - анимизм ұғымының анықтамасын жазады; - фетишизм ұғымының анықтамасын жазады; - магия ұғымының анықтамасын жазады.
|
Оқулық
Суреттер
Интербелсенді тақта
| |
Сабақтың соңы 10 минут
| Рефлексия Жетістік баспалдағы |
| |
Саралау-сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз | Бағалау-сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |
- |
| АКТ құралдарымен жұмыс кезінде техника қауіпсіздігін ережелерін сақтау | |
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
| |
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе \оқыту мен оқуға қатысты\ 1: 2: Сабақтың бұданда жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді оқыту мен оқуға қатысты\ 1: 2: Осы сабақ барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта неге көңіл аударуым қажет ?
|