Өткізген: Исмагулова С
Пәні: Қазақстан тарихы
Сабақтың тақырыбы: | ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы қазақ әдебиеті | Класы: 8 | |||||
Мақсаты: | Қазақ әдебиеті, негізгі бағыттары н салыстыра отырып,мазмұнын меңгереді. | Уақыты: | |||||
Күтілетін нәтижесі: | Оқушылар әр оқушы өз пікірін дәлелді қорғап,ойын еркін жеткізе біледі, сын тұрғысынан ойланып, өзін-өзі реттей алады. | ||||||
Сабақтың әдіс-тәсілдері | «Ыстық орындық» әдісі, «Зиг-заг» әдісі, «Мен-саған, сен-маған» әдісі, «Менің өзгерісім» әдісі | ||||||
Кіріктірілген модульдер | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Диалог, Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау | ||||||
Түйінді идеясы: | Қазақстандағы ұлттық мүдденің қалыптастыру бастамасы | ||||||
Кезең | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Кіріспе бөлім
| 4 минут
| Психологиялық дайындық «Атом,молекула» тренингі. Пазл арқылы 4 топқа бөлінеді
| «Атом,молекула» тренинг арқылы сыныпта ынтымақтастық орта қалыптасады |
От шашу
|
Пазл | ||
Жаңа сабақ
| 20минут
| «Ыстық орындық» әдісі арқылы тексеріледі.
«Зиг-заг» әдісімен 4 топқа тапсырмалар беріледі: І топ – М.Өтемісұлы ІІ топ – Шернияз,Шөже ІІІ топ – Сүйінбай ІҮ топ – Дулат Бабатайұлы | Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді
Оқулықпен,мәтінмен жұмыс жасайды. Бірлесе отырып тақырыпты талқылайды.Сөйлеу,ойлау қабілеттері дамиды |
Топтық бағалау (Оқушылар бір-бірін екі жұлдыз,бір тілек арқылы бағалайды.) | Орындық,оқулық,
| ||
Жаңа сабақты қолдану | 10 минут | «Мен-саған, сен-маған» әдісімен жаңа тақырып бекітіледі
| Топтар бір-біріне кезек-кезек сұрақтар қояды.
| От шашу |
| ||
Қорытынды | 8 минут | «Менің өзгерісім» әдісімен кері байланыс орнату | Сабақта алған білімдері мен әсерлерімен | Өзін-өзі бағалау | микрофон | ||
Рефлексия | 3 минут | Критериалдық бағалау |
|
|
| ||
Қосымша тапсырма: | § 24 тақырыпты оқу, 134-137 беттер | ||||||
Не сәтті өтті? |
| ||||||
Не сәтсіз өтті? |
|