Күні: | Пәні: Қазақстан тарихы | Класы: 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Қазақ хандығының құрылуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты: | Қазақ хандығының құрылу тарихымен таныстыру. Отаншылдыққ, бірлікке, ынтымаққа тәрбиелеу. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже: | Оқушылар тақырыпты меңгеріп, жұптаса да, топтаса да орындайды. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Түйінді идеялар (кілтті сөздер) | «Қазақ», «алаш» ұғымдары | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері: | Сабақ барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі
| Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ұйымдастыру кезеңі: «Көршінің суреті» арқылы оқушыларға сыныпта жайлы ахуал қалыптастыру 2-топқа бөлу 1-топ тарих салалары-геральдика, нумизматика, археология, антропология 2-топ ортағасырлық қалалар-Отырар, Сайрам, Түркістан Үйге берілген тақырып бойынша болған оқиғалар жайлы сәйкестендіру (жұптық жұмыс) 1) 1218ж а. Монғолдар Отырарды басып алды 2) 1219ж ә. Шыңғысхан әскерін Жетісу өңіріне аттандырды 3) 1220ж б. Монғол ханы 150мыңға жуық әскерін Отырарға аттандырды
| Мадақтау | Слайд шоу | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сөзжұмбақ Жауаптарының қажетті әріптер арқылы жаңа тақырып шығады.
| Мадақтау | Интерактивті тақта | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Үлестірмелі қағаздар таратып, жаңа тақырыпты топқа беремін. | | Электронды оқулық | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Оқулықпен жұмыс жасайтын топтық тапсырмалар беру. Постер қорғату. 1-топ «Қазақ», «алаш» сөздерінің шығу тегі 2-топ Қазақ хандығының құрылуы | Стикер | Плакат, маркер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау Үйге тапсырма | Өзін-өзі бағалау, бағалау парақшаларын тарату
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлекция |
Сыни тұрғыдан оқытудың INSERT түртіп алу стратегиясын қолданамын.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Не сәтті өтті? Нені дамыта аласыз? | Тапсырмалар сәтті өтті, оқушылар өз бетінше жұмыс жасауға дағдыланды. |