Пәні: математика | Күні: 25.11.2016 | Сыныбы: 4 «А» |
Сабақтың тақырыбы | Есепті теңдеу құру арқылы шығару | |
Ресурстар | Оқулық, мұғалімге арналған нұсқаулық, көрнекіліктер | |
Сабақтың мақсаты | Есептерді теңдеу құра отырып шешу жолын ұғындыру.Сөз есептерге теңдеу құру арқылы шешуді үйрену,сауатты түрде шапшаң орындау арқылы балалардың ойлау қабілетін дамыту. Ұқыпты орындап,қатесіз жазуға,теңдеуді сауатты құра білуге дағды қалыптастыру. | |
Сабақтың міндеті | Есепті теңдеу құру арқылы шығаруды үйренеді, ой-өрісі, зейіні дамиды;шапшаң есептеуге үйренеді . | |
Күтілетін нәтиже | Теңдеу және оны шешу тәсілдерін шығарып жаттығады.. |
Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||
І Ұйымдастыру
| -Қазір кімнің көңіл-күйі өте тамаша, қол көтерсін! | Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады. | ||
Тұсау кесер
| Біздер үшін еліміздің тәуелсіздік күні –ең қастерлі күн.Дербес мемлекет ретінде танылғанымы ға биыл мәртебелі 25 жыл толғалы отыр.Елімізде қыруар істер атқа- рылды.Ел экономикасы нығайып,мәдени,рухни даму деңгейі де биік белеске көтеріл- ді.Білімді жастар көбейді.Бүгінгі өтетін сабағымызды осы мерекеге арнайық -Ендеше,теңдеу туралы не білеміз? -Теңдеудің неше түрі бар? -Ұқсастығы неде,айырма- шылығы неде? | Оқушылар жауап береді.
| ||
Негізгі бөлім
Сергіту сәті
Қорытынды
Рефлексия
Үйге тапсырма
| - Ал,қанеки ,келіңдер, Бір-біріңе еріңдер. Білімінізді тексеріп, Ойынға қатысып көріңдер,- деп сайыстың 1- кезеңін бастайық. Әр топтан 1 қатысушы «Ортадағы қаламсап» бойынша ұяшықты таңдайды.Қалғандары тапсырманы жедел түрде орындап әкеледі.Есеп дұрыс болса, тиісті фишкасын алып кетеді 1-тапсырма Үшбұрыштың бір қабырға- сы х см,ал былайғы екі қабырғасы 7 см.Осы үшбұрыштың перимет -рін өрнек түрінде жаз. 2-тапсырма. Есепті шығар: Пияз-96тг Сәбіздің баға-н-? 3тг арзан
3-тапсырма Есепті оқы -Екі тәсілді салыстыр. -Қай тәсіл қолайлы деп ой- лайсың? Мерекелік отшашу жасалады. 4-тапсырма Теңдеу құру арқылы шығар. Х тор көз дәптер алғашқы саны 20-5 өзінде қалған дәптер х+7 кейінгі сан
5-тапсырма.Есепті теңдеу құру арқылы шығар.
6-тапсырма. Кесте бойынша мұғалімнің түсіндермесі. 7-тапсырма Достық
Поэзия минуты -Өздерің жаттаған өлеңдеріңді оқуға шақырамын. 8-тапсырма Өзіндік жұмыс Суретті пайдаланып,есепті құрастыр және оны шығар. «Бес жолды» өлең стратегиясы. Білім ағашының қай тұсындасың? -Сабақтағы өз жұмыстарыңа ризасыңдар ма? -Сабақты жақсы өткізгендерің үшін рахмет! 111-бет №9 17 т 5тиын= тиын 997кг= ц кг
Тәуелсіздік тұғырлы да ғұмырлы болғай!
|
Оқушылар ереже бойынша есептер шығарады,тиісті ұпайларын алады.
7см 7см Р=х+7+7
хсм 1-тәсіл 2-тәсіл Ш: 96+3=99 х-3=96 Ж: 99 тг х =96+3 х =99
Ш:10-3=7 х+2=10-3 7-2=5 х+2=7 х=7-2 х =5 Оқушылар теңдеу құру арқылы шығарады. 20-5=х+7 х+7=15 х=15-7 х=8 Ж:8 тор көз Ш: х*6+26=56 х*6=56-26 х*6=30 х=30:6 х =5
963:9=107 963-846=117 846:9=94 (963-846):9=13
Бірінші орамда-50м Екінші орамда- 70м Үшінші орамда-60м
Ш:65*3+30*3=375 846-375=471 Ж: 471 км
Оқушылар өлеңдерді мәнерлеп оқиды
Стикерге жазып тақтаға жапсырады.
Күнделіктеріне жазып алады |