«Зима 2025»

"Біздің отбасымыз" сабақ жоспары

Айы, күні

4-сынып

Сабақтың атауы:

Біздің отбасымыз

Мақсаты:

Отбасы мүшелерін білу, туыстық қарым – қатынас атауларын меңгеру,

Көсемшенің –а, -е, -й жұрнақтарын қолдану.

Оқу нәтижесі:

Отбасы мүшелері арасындағы туыстық қарым – қатынас атауларын біледі, Көсемшенің –а, -е, -й жұрнақтарын қолданады.

Әдіс тәсілдер:

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер;+

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;+

Оқыту мен оқуды ақпараттық- коммуникативтік технологияларды пайдалану;+

Талантты және дарынды балаларды оқыту;

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+

Оқытуды басқару және көшбасшылық

Дереккөздер:

Ноутбук, слайд, карточкалар,

Жіктік жалғауы ережесі.

Жекеше түрі

Көпше түрі

1

Мен барамын

Біз барамыз

2

Сен барасың

Сіз барасыз

Сендер барасыңдар

Сіздер барасыздар

3

Ол барады

Олар барады

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Тренинг «Жер сілкінісі»

2.Топтық жұмыс туралы түсінік беру

3.Топқа бөліну4.Мәтінмен жұмыс. Екі топқа мәтін сөйлемдері беріледі, мәтінді ретімен құрастыру.

5.Слайдты көру, өз жұмысын тексеру.

6.Топпен 1-тапсырманы орындау, топ алдында қорғау. 7.Сабақты бекіту.

8. үйге тапсырма алу.

9. Бағалау.

1. 1.

Біздің отбасымыз

Біздің отбасымызда бес адам бар. Ол менің әкем, шешем, ағам, қарындасым және мен.Менің жасым 13-те. Отбасымыздың басшысы әкем. Ол жүргізуші болып жұмыс істейді. Жасы 45-те. Анам да 45-те. Ағам колледжде оқиды. Қарындасым мектепте. Мен өз отбасымды жақсы көремін, құрметтеймін.

Тапсырма:

1. Мәтінді түсініп оқы, түсінгенінді орысша айт.

2. Мәтінге 3 сұрақ құрастырып, дәптеріне жаз.

Тапсырма:

1. Отбасы туралы мақал- мәтелдерді жаттап ал.

Ата-бәйтерек,

Бала-жапырақ.

Ағаны көріп іні өсер,

Апаны көріп сіңлі өсер.

Ата-ананың қадірін балалы болғанда білерсің.

Топқа бөлу:

Түсті стиктермен 2 топқа бөліну

Тапсырмалар:

Тапсырма № 1

Септіктерге байланысты карточкамен жұмыс.

Аман үйге барады. Ол мектепке келеді.

Тапсырма № 2 (Инклюзивті оқыту)

Үлгерімі төмен оқушыға карточка беру, отбасы тақырыбына байланысты сөздерді аудару және буынға бөлу, буын түрін анықтау.

Сергіту сәті

Дене мүшелерінің амандасуы

Үйге тапсырма

Мақалдарды жаттау. Септіктерді қайталау.

Рефлексия

Даналық ағашы

Бағалау:

Өзара бағалау.

Олимпиады: Литературное чтение 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Айы , күні 


               4-сынып

Сабақтың атауы: 

Біздің отбасымыз

Мақсаты: 

Отбасы мүшелерін білу, туыстық қарым – қатынас атауларын меңгеру,

Көсемшенің –а, -е, -й жұрнақтарын қолдану.

Оқу нәтижесі: 

Отбасы мүшелері арасындағы  туыстық қарым – қатынас атауларын біледі, Көсемшенің –а, -е, -й жұрнақтарын қолданады.

Әдіс тәсілдер: 

Оқыту  мен оқудағы жаңа тәсілдер;+

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;+

Оқыту  мен оқуды ақпараттық- коммуникативтік  технологияларды пайдалану;+

Талантты және дарынды балаларды оқыту;

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+

Оқытуды басқару және  көшбасшылық

Дереккөздер: 

Ноутбук, слайд, карточкалар,

Жіктік жалғауы ережесі.

 

Жекеше түрі

Көпше түрі

1

Мен барамын

Біз барамыз

2

Сен барасың

Сіз барасыз

Сендер барасыңдар

Сіздер барасыздар

3

Ол барады

Олар барады


Ұйымдастыру кезеңі: 

1.Тренинг «Жер сілкінісі»

2.Топтық жұмыс туралы түсінік беру

3.Топқа бөліну4.Мәтінмен жұмыс. Екі топқа мәтін сөйлемдері беріледі, мәтінді ретімен құрастыру.

5.Слайдты көру, өз жұмысын тексеру.

6.Топпен 1-тапсырманы орындау, топ алдында қорғау. 7.Сабақты бекіту.

8. үйге тапсырма алу.

9. Бағалау.

1.      1.       

 

                             Біздің  отбасымыз 

Біздің отбасымызда  бес адам бар. Ол  менің әкем, шешем, ағам, қарындасым және мен.Менің жасым 13-те. Отбасымыздың  басшысы әкем. Ол жүргізуші болып жұмыс істейді. Жасы 45-те. Анам да 45-те. Ағам колледжде  оқиды. Қарындасым  мектепте. Мен өз отбасымды жақсы көремін, құрметтеймін.

 

Тапсырма:

1. Мәтінді түсініп оқы, түсінгенінді орысша айт.

 2. Мәтінге 3 сұрақ құрастырып, дәптеріне жаз.

  

Тапсырма:

1.  Отбасы туралы мақал- мәтелдерді жаттап ал.

 

  Ата-бәйтерек,

  Бала-жапырақ.

 

  Ағаны көріп іні өсер,

  Апаны көріп сіңлі өсер.

 

  Ата-ананың қадірін балалы болғанда білерсің.

 

 

 

 

Топқа  бөлу:

Түсті стиктермен 2 топқа  бөліну

Тапсырмалар:

Тапсырма № 1

Септіктерге байланысты карточкамен жұмыс.

Аман үйге барады. Ол мектепке келеді.


Тапсырма № 2 (Инклюзивті оқыту)

Үлгерімі төмен оқушыға карточка беру, отбасы тақырыбына байланысты сөздерді аудару және буынға бөлу, буын түрін анықтау.

 

 

 

Сергіту сәті

Дене  мүшелерінің амандасуы

Үйге тапсырма

Мақалдарды жаттау. Септіктерді қайталау.

Рефлексия

Даналық ағашы

Бағалау:

Өзара бағалау.


Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Зима 2025»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее