«Осень 2024»

20-ға дейінгі сандарды салыстыру

1.1.1.2* бір таңбалы сандарды/ 11-ден 20-ға дейінгі сандарды салыстыру

Олимпиады: Литературное чтение 1 - 4 классы

Содержимое разработки


Пән: математика


Мектеп №132 ЖОББМ


Күні: 10.01.17ж

Мұғалімнің аты-жөні: Мустафина Ж.К.


Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы

20-ға дейінгі сандарды салыстыру


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.1.2** бір таңбалы сандарды/ 11-ден 20-ға дейінгі сандарды салыстыру


Жетістік критерийлері

20-ға дейінгі екі таңбалы сандар тізбегін/ондықтармен

100-ге дейінгі сандар тізбегін салыстыру.

100 көлеміндегі сан, сурет, фигура, символ-дан тұратын тізбектердің салыстыра отырып,іс-әрекет және табиғат күйінің тізбектілігін анықтайды, сандар, пазл, аққала, құрады және салыстырудағы заңдылықтың бұзылуын табады.


Тілдік мақсаттар


Салыстыру, артық, кем


Құндылықтарды дарыту

Сыйластық, өзара түсіністік құндылықтарды қалыптастыру.


Пәнаралық байланыстар

Сауат ашу, дүниетану, көркем еңбек


Бастапқы білім


Оқушыларды салыстыру, артық, кем ұғымымен таныстыру. Сандар, фигуралар және заттардың орналасу қатарындағы салыстыру заңдылығының бұзылуын анықтау және оны қалпына келтіруге арналған тапсырмаларды орындау. Оқушылардың логикалық ойлауын, математикалық тілін дамыту. Оқушылар күнделікті өмірде сандарды кездестірген тәжірибесіне сүйенеді.


Сабақ барысы


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы










Сабақтың барысы


Психологиялық сәт

Үлкенге де сіз,

Кішіге де сіз,

Құрметпенен сіздерге

Бас иеміз біз (бас ию)

- Балалар сендер сабаққа қандай мақсатпен келесіңдер?

Мақсатымыз - білім алу

Міндетіміз – еңбектену

Еңбек етіп жұмыла

5- ке қолды жеткізу


- Өте жақсы, осы математика сабағында сендерге сәттілік тілеймін!

Кіріспе тапсырма .Оқушыларға 0-ден 20-ға дейінгі сандары бар парақшалар алуды ұсыну және қолдарындағы сандарды жеңімпаз анықталғанша салыстыру. Қанша артық, қанша кем екенін анықтау


Сапарға шығамыз ойыны. Шаңғымен сырғанау

ұлдар-6 қыздар – 5 6 5 6-5 =1 /артық, кем/

тағы қандай заттарды салыстыруға болады?

қоян -2, тиін – 3 3 2 3-2 =1 /артық, кем/













Сандық сәуле




Суреттер, тиін, қоян, сандар, таңбалар

Сабақтың ортасы

(Т) Заңдылықтарды табуды жалғастыру ( Өшіргіштің тапсырмасы)

Қатені тап, қай фигураның, заттың кір қыстырғыштың орны ауысып кеткен? Бұл тапсырмада оқушылар геометриялық фигуралардан құрастырылған қатардағы заңдылықтың бұзылуын табу керек. Қатардағы заңдылықтың бұзылуын табу және оны жөндеу үшін, олар қатардың басталуын мұқият зерттеп шығулары тиіс.

(С) Дарынға көмектес

Нөмірленген үйлер. Тапсырмада көшенің бойындағы үйлерді қандай заңдылыққа сүйеніп нөмірлейді? ( бұл жерде көше бойының бір жағындағы үйлерді жұп сандармен, екінші жағын тақ сандармен нөмірлейтіні айтылады. Дарын үйлерді нөмірлеуде қандай қателік жіберген? Көшенің қарсы жағында қандай нөмірлер болуы мүмкін ? - өз үйіңнің нөмірі қанша?

Жауабы:

Дарын 1, 3, 5, 7, 9, 11 деп нөмірлеу керек болған. Көшенің қарсы жағында 2, 4, 6, 8, 10, 12 нөмірлері болады.


(Ж) Мысалдардағы заңдылықты анықта. Заңдылықты бірден анықтауға бола ма деп сұраңыз. Қалай ойлайсыңдар, не істеу керек? (Мысалдарды шешу керек.) Оқушыларға мысалдарды жұппен шешіп, жауабын бетке жаз. Олардан не байқадыңдар. Қай мысалда заңдылық бұзылғанын табындар.


Жауабы:

барлық мысалдың жауабы 40-қа тең, тек 50 – 20 = 30 болады.


* Сергіту сәті


Жұмыс дәптерімен жұмыс

(Ө) Қатені түзеп көр. Оқушылар сан қатарында кеткен қателіктерді тауып, сандар қатарын дұрыстап жазады.

Жауабы:

1, 2, 3, 1, 2, 3, 1, 2, 3.


Сандар қатарындағы заңдылықтарды сақтай отырып, түсіп қалған сандарды тауып жаз:

А) 2,4,- ,8, -,12,- ә)19,17,-,-,11,-.


Қай жерде қате кетті? Оны түзет.

Домино

Орамалдағы өрнек

Майра орамалға өрнек тікті . Оның жұмысын тексер. Ол қай жерде қате жіберді.Өрнекті жалғастыр.


Оқушылармен жұмыс дәптеріндегі “Жетістік баспалдағымен” өзін-өзі бағалау

Моншақтар, геометриялық фигуралар тізбегі

112-113 бет



Дарын мен

Нөмірленген үйлер








Таратпалар








Видео




Жұмыс дәптері 111б

Сабақтың соңы

(ҚБ) 1- тапсырма . Берілген сандарды вагондарға өсу ретімен орналастырыңыз


3,9,15,7,11,5,13,17

Дескриптор: Білім алушы

  • 20 көлеміндегі сандарды өсу ретімен жазады


Мадақтау

Тапсырмалар







сыйлықтар

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Өздік жұмыс

Планшетпен жұмыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


заттың көлемін салыстыруда қиналған оқушыларға жеке көмек көрсету


Сурет бойынша,

заңдылықтарды аңықтайды


Сергіту сәттерін өткізу.



Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Осень 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее